Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno sentikių cerkvė pasipuošė Rusijoje sukurtais kupolais

Nikolajaus Stebukladario cerkvė iki gaisro.
Wikimedia Commons nuotr. / Nikolajaus Stebukladario cerkvė iki gaisro.
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Baigiami restauruoti prieš metus nuo gaisro nukentėję Kauno sentikių religinės bendruomenės maldos namai. Darbus vainikavo pagrindinis akcentas – ant bažnyčios stogo užkelti paauksuoti kupolai.

Pernai gegužę kilus gaisrui sunaikinta daug vertybių – įkonų, kryžių, senovinių knygų. Nukentėjo ir maldos namų stogo konstrukcijos.

„Aš tai priėmiau kaip asmeninę tragediją. Mano mama čia 80 metų buvo parapijietė, mano patėvis, kuris mane augino, skambino varpais 50 metų ir išmokė dabartinį varpininką skambinti varpais“, – sako sentikių bendruomenės narė Dorofija Ščiupakovienė.

Šiuos kupolus atsivežėme iš Rusijos, iš Volgodonsko. Dvi savaites juos montavome, o šiandien sulaukėme šio didžio įvykio, – sako Sergejus Krasnopiorovas, Kauno sentikių religinės bendruomenės dvasininkas.

Aukotojų dėka per metus sutvarkytas stogas. Pagal specialius brėžinius Rusijos meistrai pagamino įspūdingus kupolus, kokie buvo daugiau nei prieš šimtą metų.

Cerkvei sutvarkyti pinigų skyrė miesto savivaldybė, įvairios organizacijos ir kaimynai. Sentikių bendruomenę parėmė ir katalikų bažnyčia. Išviso išleista daugiau nei milijonas litų, tačiau skaičiuojama, kad reikės dar maždaug 300 tūkst. litų.

„Šiuos kupolus atsivežėme iš Rusijos, iš Volgodonsko. Dvi savaites juos montavome, o šiandien sulaukėme šio didžio įvykio“, – sako Sergejus Krasnopiorovas, Kauno sentikių religinės bendruomenės dvasininkas.

Kupolams pakelti naudotas kranas. Didysis kupolas sveria 2 tonas, o mažesnysis – 700 kilogramų.

Prieškariu Kauno šventojo Nikolajaus Stebukladario cerkvė buvo pagrindinė sentikių šventovė Lietuvoje. Dabar ji įrašyta į Lietuvos kultūros vertybių registrą.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min