Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 28d. 16:24

Kauno socialdemokratų ultimatumas koalicijos partneriams: laikas prisiimti visą atsakomybę už pažadus rinkėjams

Kauno miesto tarybos socialdemokratų frakcija pažėrė priekaištų koalicijos partneriams.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno miesto tarybos socialdemokratų frakcija pažėrė priekaištų koalicijos partneriams.

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija surengė spaudos konferenciją, kurios metu skambėjo vieši priekaištai kitiems valdančiosios koalicijos „Už Kauną“ partneriams. Jeigu daugiausia, 6 narius turinti socialdemokratų frakcija pasitrauks, valdančioji koalicija Kaune neišvengiami žlugs. Tokiu būdu vilties antrą kartą tapti Kauno meru neprarandančiam Andriui Kupčinskui užsidegs žalia šviesa.

„Mūsų partija įsipareigojo kauniečiams, kad nedidės vandens, šildymo kainos, mokesčiai už šiukšlių išvežimą turi būti skaičiuojami pagal buto gyventojų skaičių, o ne pagal buto plotą. Valdančiosios koalicijos partijos, kontroliuojančios savivaldybės įmones, privalo prisiimti atsakomybę ir išpildyti rinkėjų lūkesčius. Mes bandėme įvykdyti pažadą nedidinti vandens kainų, bet tam reikia svertų, pakeisti „Kauno vandenų“ įmonės vadovą.

Deja, koalicijos partneriai neleidžia mums turėti šio sverto, todėl negalime įvykdyti savo pažadų rinkėjams“, – pradėdamas spaudos konferenciją sakė Kauno miesto tarybos socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Labanauskas.

Valdančiosios koalicijos „Už Kauną“ partneriai: liberalcentristai, Liberalų sąjūdžio, Darbo partijos, jaunalietuvių atstovai neparėmė socialdemokratų, pasišovusių atleisti iš „Kauno vandenų“ generalinio direktoriaus pareigų Viliaus Buroko.

Spaudos konferencijoje buvo pažerta ir daugiau priekaištų koalicijos partneriams.

„Atrodo, kad nei merui Rimantui Mikaičiui, nei administracijai nerūpi miesto gatvėms ir kitoms vietoms skirtų lėšų likimas. Pakibo Čečėnijos aikštei skirti 900 tūkst.Lt. Nesuprantama, kodėl liberalai taip skuba privatizuoti „Būsto valdos“ įmonę, tai tarnauja tik su energetika susijusios verslo grupės interesams“, – valdančiosios koalicijos kolegų veiksmus kritikavo vicemeras Kęstutis Kriščiūnas.

Kauno miesto tarybos narė, socialdemokratų Kauno skyriaus pirmininkė Antanina Medvedevienė sakė: „Koalicijos pasitarimų metu partneriai negirdi mūsų argumentų todėl mes priversti į juos kreiptis per žiniasklaidą.“

Kritinę situaciją apibendrino Kauno miesto tarybos narys Artūras Orlauskas, sakydamas: „Mes įvykdėme visus savo įsipareigojimus koalicijos partneriams, bet to paties iš jų nesulaukėme.“
Į „15min.lt“ žurnalisto klausimą, kaip elgsis socialdemokratai, jeigu koalicijos partneriai neatsižvelgs į kritines pastabas, G.Labanauskas atsakė:

„Kreipsimės į partijos Kauno skyriaus tarybą, ji nuspręs, ar toliau dalyvauti koalicijos veikloje. Frakcija savarankiškai nutrauki koalicijos sutarties neketina.“

Nors spaudos konferencijoje paliestas platus ūkinių ir socialinių miesto problemų spektras, buvo aišku, jog kertinis socialdemokratų ir koalicijos partnerių nesantaikos akmuo yra „Kauno vandenys“ ir šios įmonės direktoriaus V.Buroko figūra.

Koalicijos gretos pradėjo eižėti prieš dvi savaites, kai socialdemokratai pareiškė ketinantys atleisti iš pareigų „Kauno vandenų“ generalinį direktorių.

Kauno miesto tarybos socialdemokratų frakcijos seniūnas G.Labanauskas ir tuometis „Kauno vandenų“ valdybos pirmininkas, socialdemokratas Mindaugas Šimkūnas tvirtino, jog V.Burokas nesiėmė veiksmų, kad nedidėtų vandens kainos kauniečiams. Taip pat V.Burokas kaltintas neskaidriais viešaisiais pirkimais, įmonės lėšų švaistymu.

„Nebūtinai įmonės vadovai turėjo pirkti 200 tūkst. Lt kainuojančius automobilius, buvo galima pasitenkinti ir kuklesniais. Viso to pasekmė liūdna, įmonės vadovai nebemato kitos išeities, tik didinti vandens kainą miestiečiams. Mes matome, jog yra vidaus rezervų, galimybių taupyti įmonės lėšas ir vandens kainų nedidinti. Bet tam neišvengiamai reikia pakeisti „Kauno vandenų“ vadovybę“, – tikino G.Labanauskas.

Ginti V.Buroko mūru stojo liberalcentristas Arvydas Garbaravičius.

Jis kritikavo koalicijos partnerius socialdemokratus sakydamas: „Socdemai šluoja nuo kelio visus jiems nepatinkančius savivaldybės įmonių vadovus aršiau nei tai darė konservatoriai. Tai politinis teroras.“

Socialdemokratai tvirtino, jog A.Garbaravičius turi savų interesų, susijusių su energetikų klanu, parduodančiu „Kauno vandenims“ elektrą didesnėmis nei rinkos kainomis. A.Garbaravičius šiuos kaltinimus atmetė.

Iš pradžių socialdemokratai ketino į V.Buroko vietą siūlyti Vidaus vandens kelių direkcijos darbuotoją Editą Vaitkūnienę (šios įmonės vadovas yra G.Labanauskas).

Tačiau moteriai neva grasinta susidoroti, tad jos kandidatūra daugiau nebesiūloma.

Koalicijos partnerių socialdemokratų pastangoms atleisti V.Buroką nepritaria ir 5 narius Kauno miesto taryboje turinčio visuomeninio judėjimo „Vieningas Kaunas“ vadas Visvaldas Matijošaitis. Jis teigė, jog dar vadovaudamas „Vičiūnų“ įmonei ne kartą turėjo reikalų su V.Buroku ir šis verslininkui paliko teigiamą įspūdį kaip sumanus vadovas.
Administracijos direktorius A.Navakauskas taip pat tvirtino nepritariantis pastangoms atleisti V.Buroką.

Būdinga, kad jis trečiadienį vykusios spaudos konferencijos metu nesėdo už bendro stalo su savo partiečiais, miesto tarybos nariais, salėje sėdėjo atokiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min