Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kauno švara“ atidaro naują PET rūšiavimo ir presavimo liniją

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kitą savaitę bendrovėje „Kauno švara“ bus atidaryta naujos plastikinės pakuotės ir polietileno rūšiavimo bei presavimo linija.

Projektas įgyvendintas gavus subsidiją iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo. Bendrovės atstovai neabejoja, jog tokiai naujovei Lietuva jau pribrendo: Europoje pakuočių atliekos sudaro apie 54 proc. visų plastikų atliekų srauto. Lietuvoje šių atliekų srautas irgi panašus. Plastikų suvartojimas Lietuvoje auga daug sparčiau nei kitų medžiagų ( 4 - 6 proc.).

Kauno technologijos universiteto ekspertai prognozuoja, kad 2010 m. komunalinių atliekų sraute bus apie 100 tūkst. tonų plastikų atliekų. Iki 2012 m. gruodžio 31 d. Lietuva privalo užtikrinti, kad būtų perdirbama mažiausia 22,5 proc. plastikinių pakuočių svorio. Norint tai užtikrinti, būtina plėsti antrinių žaliavų , o ypač plastiko bei polietileno rūšiavimą. Todėl pagrindinis bendrovės „Kauno švara“ tikslas – įdiegti naują ir našią polietileno ir PET'ų rūšiavimo liniją. Taip bus sumažintas tinkamų perdirbimui atliekų, patenkančių į sąvartyną, kiekius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min