TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno tvarkdariai prisiekė: tvarka bus!

Čempionato dienomis į gatves mestas gausus „Kauno švaros“ desantas.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Čempionato dienomis į gatves mestas gausus „Kauno švaros“ desantas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagrindinė Kauną valanti ir tvarkanti įmonė nenutrauks sutarties su savivaldybe. Atvirkščiai, „Kauno švara“ puoselėja viziją į savo rankas perimti visas miesto tvarkymo sritis, o savivaldybė žada pirkti iš įmonės dar daugiau paslaugų.

Šių metų rugpjūtį Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė, kad Kauno miesto savivaldybės sutartis su jos valdoma atliekų tvarkymo bendrove „Kauno švara“ turi būti nutraukta.

Tačiau „Vieningo Kauno“ įtakos sferoje esančios „Kauno švaros“ valdybos pirmininkas Petras Ganiprauskas nuramino kauniečius, jog miestas šiukšlėse nepaskęs, žiemą gatvės taip pat bus barstomos. 

Neteisingai suskaičiavo

Sutartį be konkurso savivaldybė su „Kauno švara“ pasirašė pernai lapkritį. Tokį vidinį sandorį galima sudaryti, jeigu įmonė yra 100 proc. valdoma savivaldybės. Paslaugas teikianti bendrovė taip pat turi gauti ne mažiau kaip 90 proc. pajamų iš savivaldybės.

Viešųjų pirkimų duomenimis, „Kauno švara“ pernai savivaldybei suteikė paslaugų už 29,905 mln. Lt, tačiau savivaldybės poreikiams tenkinti skirtos veiklos santykis su visomis pajamomis siekė tik 69,5 proc.

Tačiau „Kauno švaros“ valdybos pirmininkas P.Ganiprauskas teigė, jog Viešųjų pirkimų komisijai buvo pateikti pagal neteisingą metodiką gauti duomenys.

„Į 90 proc. savivaldybės perkamų paslaugų balansą, pavyzdžiui, nebuvo įskaičiuojamas atliekų išvežimas į Lapių sąvartyną. Atliekų surinkimas įskaičiuojamas, o išvežimas ne. Tai nesąmonė“, – kalbėjo P.Ganiprauskas.

Tvarkys paslaugų balansą

Viešųjų pirkimų įstatymo sąlygos nebus pažeistos, jeigu iki metų pabaigos „Kauno švaros“ paslaugų balansas bus sutvarkytas taip, kad savivaldybei jų tektų 90 proc. Taigi, įmonės vadovų nuomone, laiko sutvarkyti paslaugų proporcijas dar yra.

Judėjimo „Vieningas Kaunas“ vadas Visvaldas Matijošaitis mano, jog įstatymas, draudžiantis savivaldybės įmonei teikti kitiems užsakovams ne daugiau kaip 10 proc. paslaugų, yra kvailas, bet tenka jo laikytis.

„Esu įsitikinęs, jog „Kauno švara“ turėtų miesto tvarkymą perimti kompleksiškai. Dabar nenormalu, kai viena įmonė pjauna medžių šakas, kita iš paskos važiuoja ir jas surenka“, – dėstė V.Matijošaitis.

Šiuo metu žaliąsias miesto zonas prižiūri, šakas genėja bendrovė „Irgita“, o miestą valo „Kauno švara“.

Suvalkiečiai dar ramūs

Už ūkį atsakingas miesto vicemeras Kęstutis Kriščiūnas taip pat įsitikinęs, jog savivaldybė turėtų pirkti dar daugiau paslaugų iš „Kauno švaros“, nors yra jai skolinga.

Šiuo metu Kauno savivaldybė „Kauno švarai“ skolinga 2,3 mln. Lt, miestui pavaldžios įstaigos (mokyklos, darželiai) – dar apie 1 mln. Lt.

Pastaruoju metu valdantieji Kauno politikai šluoja iš kelio senus arba konservatorių laikais iškilusius savivaldybės įmonių vadovus. „Kauno švaros“ administracija taip pat yra iš konservatoriškųjų Suvalkijos legionierių tarpo, tačiau galvapjūtės metas ten dar neprasidėjo.

Paklaustas, ar „Kauno švaros“ vadovybė bus keičiama, šios įmonės vadybos pirmininkas P.Ganiprauskas atsakė diplomatiškai: „Kol kas nieko nevyksta, tad ir kalbėti apie tai neverta.“   
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min