Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno vadovai drausmino Ąžuolyno kasinėtojus

Savivaldybė griežčiau kontroliuos darbus Ąžuolyne.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Savivaldybė griežčiau kontroliuos darbus Ąžuolyne.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl užsitęsusių elektros kabelio tiesimo darbų Ąžuolyne ir miesto centre Kauno savivaldybė sulaukė gyventojų skundų. Miesto vadovai aiškinasi, kas trukdo laiku įgyvendinti šį projektą ir imasi teisinių priemonių.

Kauno miesto savivaldybės sekretoriato pranešime rašoma, kad ketvirtadienio rytą į Kauno miesto savivaldybę buvo iškviesti elektros kabelio tiesimo darbus vykdančios  bendrovės „Žilinskio ir Ko“ direktorius Žydrūnas Žilinskis, kiti įmonės vadovai.

Susitikime taip pat dalyvavo Kultūros paveldo departamento (KPD) Kauno teritorinio padalinio vedėja Irena Vaškelienė.

Šios specialistės reikalavimas Ąžuolyno parko takus iškloti specialia danga gerokai pristabdė projekto įgyvendinimą. Tačiau vedėja dėl to nesijaučia kalta.

Posėdžiui pirmininkavę mero pavaduotojas Kęstutis Kriščiūnas bei Administracijos direktorius Antanas Navakauskas klausė, kodėl buvo pakeistos pirminės konkurso sąlygos ir kai kurių Ąžuolyno takų asfaltą  užsimota pakeisti kitokia danga.

„Žilinskio ir Ko“ atstovai gan miglotai kalbėjo apie subrangovų nenorą suteikti spalvotai dangai garantiją ir kaltę vertė miesto savivaldybei bei KPD. Pasak įmonės vadovų, pagrindinė darbų Ąžuolyne stabdymo priežastis –  KPD iniciatyva asfaltą pakeisti spalvotomis, o vėliau – dolomitinėmis trinkelėmis.

Ilgametę patirtį turintis Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus specialistas Juozas Bublys teigė, kad tokios trinkelės bus neatsparios sunkiasvorėms sniego valymo mašinoms. Jis taip pat nesuprato, kodėl trinkelėmis numatyta padengti 1,3 km. Ąžuolyno takų, kai bendras jų ilgis siekia 4 km. Visai neseniai buvo atnaujinta pagrindinio tako asfalto danga.

Rangovai taip pat negalėjo pateikti dangos asfaltavimo patvarumo tyrimų rezultatų, nors teigė, kad jie yra atlikti.

Administracijos direktorius Antanas Navakauskas užsiminė, kad nedelsiant bus išsiųstas iniciatyvinis raštas projekto užsakovui, bendrovei „Litgrid“.

„Žilinskio ir Ko“ vadovai užtikrino, kad  kabelio tiesimo darbai Kęstučio gatvėje us baigti iki Europos vyrų krepšinio čempionato pradžios Kaune – kabelis bus paklotas, o gatvės išasfaltuotos.

Miesto tvarkymo specialistai priminė, kad kasimo darbų leidimas galioja iki rugsėjo pirmosios, tačiau teritorija bei šaligatviai netoli Kauno technologijos universiteto vs dar primena karinį poligoną. Kasėjai tikino, kad tai – greitai sprendžiama problema.

Miesto vadovai ir toliau stebės šios įmonės darbus bei vertins rezultatus.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min