Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno vadovai nežada keisti skulptūrų vietos, nors to pageidauja premjeras Andrius Kubilius

Maironio namas Kaune, dabar virtęs muziejumi.
J.Šeškevičiūtės nuotr. / Maironio paminklą kai kurie visuomenininkai siūlo iškelti į kitą vietą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno vadovams tenka sukti galvas ne tik dėl artėjančio Europos vyrų krepšinio čempionato ir duobėtų gatvių – juos užgriuvo rūpesčiai ir dėl skulptūrų.

Kauno miesto savivaldybę pasiekė LR Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus raštas, kuriame miesto mero Rimanto Mikaičio prašoma „asmeniškai pasirūpinti, kad  iki 2013 metų pavyktų išspręsti klausimą dėl vyskupo Motiejaus Valančiaus paminklo perkėlimo į tinkamesnę vietą Kaune (pavyzdžiui, prie Kauno arkikatedros bazilikos). Apie rezultatus prašau mane informuoti“.

2005 metais daktaro Rimvydo Sidrio dėka paminklas Motiejui Valančiui buvo pastatytas šalia Kauno kunigų seminarijos.

A.Kubilius teigia gavęs M.Valančiaus blaivystės sąjūdžio ir Lietuvai pagražinti draugijos prašymus perkelti paminklą, tačiau šie prašymai nebuvo patenkinti. Vyriausybės vadovas teigia tuo įsitikinęs lankydamasis Kaune šių metų birželio 4 dieną.

„Kilnoti paminklus – ne politikų darbas. Pirmiausia reikia pasitarti su bendruomene, po to išklausyti ekspertus: skulptorius, urbanistus, paminklosaugininkus“, – teigė meras, pavedęs savo pavaduotojui Stanislovui Buškevičiui Ministro Pirmininko raštą apsvarstyti su Pavadinimų sumanymo ir atminimo įamžinimo komisija.

Blaivystės idėjomis garsėjantis S.Buškevičius sumanymą perkelti M.Valančiaus monumentą į kitą vietą taip pat vertina atsargiai.

„Manau, kad užtektų paminklą apjuosti gražia metaline tvorele, tada jis taptų jaukesnis“, – siūlo S.Buškevičius.

Įžiebė aistras

Nemažai aistrų sukėlė ir žiniasklaidoje pasirodęs straipsnis „Maironį ir M.Valančių – lauk iš Rotušės aikštės“. Jame aprašoma Rotušės aikštės draugijoje vykusi diskusija, kurios metu buvo išsakytos nuomonės dėl aikštės pertvarkos. Pasigirdo balsų, siūlančių į kitą vietą perkelti kai kurias skulptūras.

Pasirodžius šiam rašiniui, kauniečiai ėmė atakuoti savivaldybę skambučiais, prašydami paaiškinti situaciją. Netyla telefonai ir Mairionio lietuvių literatūros muziejuje, šalia kurio stovi paminklas lietuvių literatūros klasikui. Muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė sakė išgirdusi net siūlymų rengti mitingą Maironiui palaikyti.

„Paminklas, nėra objektas, kurį reikėtų stumdyti iš vietos į vietą. Poetui Jonui Mačiuliui-Maironiui įamžinti Rotušės aikštė pasirinkta neatsitiktinai – tai Kauno širdis, be to, čia Maironis gyveno, Arkikatedroje klebonavo. Manau, kad Maironio paminklas yra tinkamoje vietoje“, – savo nuomonę išsakė Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Šioje vietoje Maironio paminklas buvo pastatytas sovietmečiu. Tada padėta daug pastangų ir išradingumo derantis su to meto Sovietų Sąjungos vadovais.

2012-ieji – Maironio metai. Sudaryta darbo grupė koordinuos renginius ir projektus, skirtus šio poeto, kunigo ir visuomenės veikėjo 150-erių metų sukakčiai paminėti.

Rotušės aikštės draugijos narių pasvarstymai apie šios aikštės paskirtį, paminklų vietą ir jų iškėlimą yra tik atskirų žmonių nuomonė. Kauno vadovai miestiečių pamėgtų paminklų tikrai neskubės kilnoti.

„Nei politikai, nei atskiri asmenys neturėtų nurodinėti, kur reikėtų statyti skulptūras. Tokie sprendimai privalo būti priimami atsakingai – pasitarus su ekspertais ir visuomene“, – sakė vicemeras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min