Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno valdžios ketinimai atnaujinti Laisvės alėją sulaukė opozicijos pašaipų

Laisvės alėja
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laisvės alėja
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie pagrindinės ir reprezentacine laikomos miesto gatvės – Laisvės alėjos – rekonstrukciją savivaldybėje kalbama jau 8 metus. Rugsėjį turėtų prasidėti pirmieji statybos darbai, bet jie apims tik dalį gatvės ir truks dvejus metus.

Kauno tarybos opozicijos atstovai skaičiuoja, kad pagal dabartinį savivaldybės planą gatvės rekonstrukcija užtruks 12 metų ir pavers Kauną patyčių objektu. 

Darbai suskirstyti į 6 etapus

Kauno savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis 15min.lt sakė, kad nuo rugsėjo 24 d. turi prasidėti ilgai planuoti Laisvės alėjos atnaujinimo darbai.

Tiesa, jie vyks tik ruože nuo Šv. Arkangelo Mykolo (Soboro) bažnyčios iki A.Mickevičiaus gatvės – 200 metrų ruože. „Bus pakeistos požeminės komunikacijos, danga, suoliukai, klombos“, – vardijo direktorius.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Dainius Ratkelis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Dainius Ratkelis

Šie darbai kainuos 17 mln. litų.

Amžiaus statybos?

„Turime techninį projektą, statybos leidimą visai Laisvės alėjai, bet visai gatvei atnaujinti reikėtų apie 70 mln. litų. Tokių pinigų savivaldybė neturi, todėl nuspręsta darbus pradėti etapais ir nuolat ieškoti finansavimo šaltinių iš ES paramos, valstybės“, – kalbėjo D.Ratkelis.

Vienam etapui numatytas 2 metų laikotarpis. Vadinasi, rekonstrukcija gali užtrukti iki 12 metų. „Gali būti, kad pavyks gauti finansavimą visiems etapams iškart. Bet kol dėl to nesame garantuoti, darome tiek, kiek pajėgiame“, – aiškino D.Ratkelis.

Opozicija piktinasi ir šaiposi

Kauno tarybos opozicinės frakcijos seniūnas Povilas Mačiulis teigė buvęs šokiruotas dėl tokio D.Ratkelio paskelbto plano ir žėrė kritiką miesto merui Andriui Kupčinskui, kuris jau seniai kalba apie Laisvės alėjos rekonstrukciją. „Dvi kadencijas planavęs, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas Laisvės alėją rekonstruoti žada dar tris. Šis planas pavers Kauną patyčių objektu – juk kiti miestai savo centrines gatves susitvarkė daug greičiau“, – piktinosi jis.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Povilas Mačiulis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Povilas Mačiulis

Frakcijos „Dirbam Kaunui“ seniūnas Gintautas Labanauskas ironiškai siūlė perimti japonų patirtį. „Japonai verslus planuoja 100 metų į priekį. Siūlau mūsų merui nesikuklinti ir savo valdymą bei Laisvės alėjos rekonstrukciją suplanuoti visam amžiui“, – šaipėsi jis.

Liberalų sąjūdžio atstovas ir buvęs Kauno meras Rimantas Mikaitis tvirtino, kad numatyti rekonstrukcijos terminai atskleidžia valdžios bejėgiškumą. „Šis savivaldybės akibrokštas tik parodo nekompetenciją ir bejėgiškumą. Valdantieji parodė, kad neturi jokių ambicijų – gatvės tvarkomos vangiai, Laisvės alėjos niekas nepradėjo rekonstruoti net 8 metus, o Kongresų rūmų projektas kol kas statomas tik žodžiais“, – įsitikinęs R.Mikaitis.

Laisvės alėja svarbiausia miesto gatve yra nuo tarpukario laikų. Jos ilgis yra 1,6 km.

1977 m. Laisvės alėja pradėta rekonstruoti pagal architektų Alfredo Paulausko ir Vandos Paleckienės projektą. Rekonstrukcija baigta 1982 m. Tuo metu tai buvo antroji pėsčiųjų zona visoje Sovietų Sąjungoje. Pirmoji įrengta Šiauliuose 1975 m. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min