Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 26d. 16:16

Kauno valdininkai išpažinti nuodėmes galės darbo vietoje

Koplytėlė Kauno savivaldybėje
Kauno savivaldybės archyo nuotr. / Koplytėlė Kauno savivaldybėje

Kauno politikams ir valdininkams prireikus skubiai atgauti dvasinę pusiausvyrą ar sielos ramybę, jie tai galės padaryti praktiškai savo darbo vietoje – prieš pat šv. Kalėdas miesto savivaldybės rūsyje duris atvėrė naujai įrengta koplytėlėjė.

Koplytėlę pašventinęs Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius jai suteikė Šiluvos Šv.Mergelės Marijos vardą.

„Prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas dar prieš 10 metų buvo išreiškęs viltį ir pageidavimą, kad savivaldybėje atsirastų koplytėlė, o jis būtų dvasios vadas. Bet visą laiką šis pageidavimas buvo šauksmas tyruose“, – pasakojo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius.

Pasak valdininko, prieš kelis mėnesius nusprendę pagaliau įgyvendinti dvasininko V.S.Vaičiūno norą, savivaldybės vadovai koplytėlės vietą rinkosi iš kelių patalpų. Galiausiai buvo nuspręsta koplytėlę įrengti pastato rūsyje esančioj apleistoje patalpoje, kurioje kadaise buvo saugomas savivaldybės archyvas.

„Patalpų remontas, kuris dėl ten pavasarį nuolat bėgančio vandens ir taip buvo būtinas, kainavo kelis tūkstančius litų, – patikino Z.Abramavičius. – Kurio nors mūsų darbuotojo ar jo šeimos nario mirties atveju koplytėlėje bus galima aukoti šventas mišias. Kiti gal nenori eiti į bažnyčias, tai čia bus galima ir pusiau slaptai ar neslaptai atlikti išpažintį. Koplytėlė buvo pašventinta, tad čia bus galima suteikti visus sakramentus“.

Nors valdininkas žadėjo, jog koplytėlė bus atvira visiems, vakar jos durys buvo užrakintos. „Truputį bijome, kad iš pradžių jos nesuniokotų“, – paaiškino Z.Abramavičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min