Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 8d. 09:16

Kauno valdininkai vaikšto teisintis dėl „auksinio“ tualeto

Už pusę milijono litų, išleistų už šio ankšto tualeto įrengimą, galima nupirkti nemaža namą.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Už pusę milijono litų, išleistų už šio ankšto tualeto įrengimą, galima nupirkti nemaža namą.

Garsiojoje „auksinio“ tualeto byloje prokurorai buvo žadėję savo išvadas pateikti dar spalį. Tačiau tik dabar i apklausas ėmė kviesti miesto valdžios atstovus.

Trečiadienį su prokurorais maždaug pusantros valandos bendravo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius. Išaiškėjus, kad tualetas prie Kauno pilies miestui kainavo 600 tūkst. litų, o komunikacijos į ją galėjo būti nuvestos neteisėtai, R.Rabačius buvo įvardytas kaip vienas įtartinos istorijos veikėjų, rašo „Kauno diena“.

Tačiau socialdemokratas pats vadovavo savivaldybės komisijai, kuri nagrinėjo su tualeto statyba susijusius pažeidimus. Komisijos išvados padėjo tašką Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo Valiaus Knoknerio ir jo pavaldinio Rimanto Rutavičiaus karjerai savivaldybėje, tačiau nė vienas aukštesnės grandies tarnautojas nenukentėjo.

Pats R.Rabačius teigė nesijaučiantis dėl ko nors kaltas, tačiau pas prokurorus apsilankė su advokatu. „Gyvenime neteko vaikščioti į tokias vietas. Buvo nejauku, todėl ir ėjau su advokatu. Prokuroras nieko netikėto neklausė. Paaiškinau, kad buvo pastatytas ne toks tualetas, kokį turėjo būti, bet kaip tik tada išėjau atostogų, o man grįžus projektas jau buvo priimtas, pinigai sumokėti“, – teisinosi R.Rabačius.

Kauno apygardos prokuratūra išvadas dėl skandalingos istorijos žadėjo pateikti dar spalį, tačiau prokurorai vis teisinosi nespėjantys dėl darbų gausos.

„Manau, kad tyrimas yra vilkinamas. O ką ten tirti? Užtenka žinoti, kad už tualeto vieną kvadratinį metrą buvo sumokėta, atrodo, 44 tūkst. litų. Tai rezonansinis įvykis. Iš kauniečių negalima taip tyčiotis“, – piktinosi Antikorupcijos komisijos narys Gintaras Jonas Furmanavičius.

Kitą savaitę pirmadienį prokuratūroje turėtų būti apklaustas administracijos direktorius Vygantas Gudėnas ir Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjas Raimondas Mačikėnas.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min