Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno valdžia griežtins vaikų išleidimo iš darželio tvarką

Lopšelis-darželis „Židinėlis“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lopšelis-darželis „Židinėlis“
Šaltinis: 15min
0
A A

Analizuodami prieš dvi dienas galimai pagrobtos mergaitės istoriją, Kauno savivaldybės vadovai, specialistai ir teisininkai aiškinosi, kokių priemonių reikėtų imtis, kad nepasikartotų panašūs įvykiai, skelbia savivaldybė.

Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros valdybos direktoriaus Virginijaus Mažeikos teigimu, šiuo metu ugdymo įstaigoje atliekamas tarnybinis patikrinimas, aiškinamasi, kodėl mergaitė buvo atiduota nepažįstamam asmeniui.

„Kaip ir kam gali būti atiduodamas darželį lankantis vaikas, yra nustatyta 2005 m. lapkričio 11 d. Švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintu pavyzdiniu auklėtojos pareigybės aprašymu, pagal kurį yra parengtas ikimokyklinio ugdymo
įstaigų auklėtojų pareigybių aprašymas. Numatyta, kad vaiką darbuotoja į namus gali išleisti tik su jo tėvais, globėjais, įstatyminiais atstovais arba raštu jų nurodytiems pilnamečiams asmenims. Šios nuostatos įrašomos ir sutartyje, kurią
pasirašo įstaiga bei vaiko tėvai ar globėjai vaikui pradedant lankyti darželį“, – aiškino V.Mažeika.

Po pasitarimo Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros valdybos direktorius pasirašė įsakymą, kuriame ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovai įpareigoti vidaus tvarkos taisyklėse nustatyti, jog vaiką į įstaigą atveda ir išsiveda namo tik jo tėvai (ar globėjai, įstatyminiai atstovai) bei raštu įstaigos vadovui nurodyti nepilnamečiai asmenys.

Įstaigos vidaus tvarkos taisyklės galioja tiek darbuotojams, tiek vaiką į darželį atvedantiems tėvams ar globėjams. Todėl vaiko tėvai negalės telefonu ar elektroniniu laišku prašyti auklėtojos, kad ši išleistų vaiką su jį ateisiančiu pasiimti asmeniu.

Kadangi ne visais atvejais auklėtojos gali atpažinti tuos asmenis, jos turės teisę paprašyti vaiką norinčio pasiimti asmens tapatybę liudijančio dokumento – paso arba tapatybės kortelės. Siekiant užtikrinti vaikų saugumą, ugdymo įstaigų vadovai turės sudaryti ir patvirtinti šių asmenų sąrašą. Sąraše turės būti nurodytas asmens vardas, pavardė ir asmens kodas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min