TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno valdžios postus dalijasi žinomi veidai

Galutiniai sprendimai turėtų būti priimti šią savaitę, bet po truputį aiškėja, kas dirbs būsimuoju Kauno meru ketinančio tapti V.Matijošaičio pavaduotojais.
„15min“ montažas / Galutiniai sprendimai turėtų būti priimti šią savaitę, bet po truputį aiškėja, kas dirbs būsimuoju Kauno meru ketinančio tapti V.Matijošaičio pavaduotojais.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Dėl naujosios valdančiosios koalicijos Kauno taryboje sutarę politikai dar derėdamiesi pasidalijo svarbiausius postus. Nors galutiniai sprendimai turėtų būti priimti tik šią savaitę, po truputį aiškėja, kurie politikai atsisės į svarbiausias miesto savivaldybės kėdes.

Praėjusios savaitės pradžioje paaiškėjus rinkimų į Kauno miesto tarybą rezultatams, iki šiol opozicijoje veikusios partijos paskelbė ketinančios burti valdančiąją daugumą. Šešias vietas taryboje gavę socialdemokratai, penkis mandatus savo kišenėje turintis judėjimas „Vieningas Kaunas“, po keturias tarybos kėdes laimėjusi Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“ bei tris mandatus gavusi Liberalų ir centro sąjunga sutarė dėl naujosios koalicijos, turinčios 22 iš 41 vietos Kauno taryboje.

Iki šiol tarybos opozicijoje veikusių socialdemokratų, Darbo partijos bei buvusio mero Arvydo Garbaravičiaus vadovaujamų liberalcentristų verslininkui V.Matijošaičiui pateiktas pasiūlymas tapti naujuoju miesto meru padėjo į koaliciją pritraukti sėkmingai rinkimuose pasirodžiusį „Vieningą Kauną“.

Kadangi pastaruosius pusę metų iki tol opozicijai priklausiusi partija „Tvarka ir teisingumas“ oficialiai reiškė paramą konservatorių vadovaujamai „Sėkmės koalicijai“, pervilioti „tvarkiečius“ tapo pagrindine naująją koaliciją buriančių politikų užduotimi. Tai pavyko padaryti tik „Tvarkos ir teisingumo“ atstovams pažadėjus riebų kąsnį – vicemero, savivaldybės administracijos direktoriaus bei šio pavaduotojo kėdes.

Į vicemero kėdę taikosi buvęs humoristas

Nuo minėtų politinių jėgų susitarimo praėjo beveik savaitė, tačiau iki šiol oficialiai paskelbta tik tai, kad miesto meru turėtų tapti V.Matijošaitis. Tris jo pavaduotojus deleguos Socialdemokratų, Darbo bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos.

Nors Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno skyriaus vadovai kol kas to neatskleidžia, „15min“ žiniomis, kairiųjų atstovu į vicemero postą turėtų tapti puikiai rinkimuose pasirodęs Artūras Orlauskas. Dvi kadencijas Kauno rajono taryboje dirbęs buvęs humoristas prieš šiuos rinkimus nusitaikė į Kauno miesto valdžią.

„Partijos skyriaus vadovybė mane sutiko lengvai priešiškai ir nustūmė į 20 vietą“, – neslėpė politikas.  Prieš savaitę rinkėjų pareikšta valia ir daugiau nei 3 tūkst. atiduotų pirmumo balsų A.Orlauską iš 20 pakėlė į 3 poziciją partijos sąraše. Aštriu liežuviu garsėjantis kaunietis pareiškė, kad jei prieš rinkimus būtų buvęs pirmame penketuke, socialdemokratai Kaune dabar turėtų ne 6, o 9 mandatus.

„Šiuo klausimu partijos vadovybė priėmė klaidingą sprendimą. Šiurkščiai tariant, pirmas penketukas, kuris nieko nedarė, surinko tiek pat balsų, kaip ir aš. Net ir į partijos sąrašą pirmoji įrašyta kolegė surinko tik keliais šimtais balsų daugiau už mane. Iš rinkimų apylinkių gauta informacijos, kad žmonės, pažiūrėję į pirmą penketuką, pasakydavo, jog balsuotų už socialdemokratus, bet nemato už ką. Jeigu aš būčiau buvęs penketuke, socialdemokratai būtų gavę bent 3 tūkstančiais balsų daugiau“, – nesikuklindamas teigė A.Orlauskas.

Seimo narys svarsto likti Kaune

Darbo partijos Kauno skyriaus pirmininkas Vydas Gedvilas prieš rinkimus tvirtino, kad Seimo nario kėdę iškeistų tik į Kauno mero postą, tačiau vėliau pakeitė savo toną. „Jeigu mes galėsime tvirtai dalyvauti valdančioje daugumoje ir formuosime visą valdžią Kauno mieste, galbūt pasiliksiu ir vicemero poste“, – pripažino politikas ir tuoj pat suskubo pridurti, kad šansų tapti vicemeru turi bet kuris iš keturių į miesto tarybą patekusių Darbo partijos narių. „15min“ žiniomis, buvusio vidaus reikalų ministro Gintaro Furmanavičiaus, verslininko Ryčio Šatkausko bei teisės mokslų daktarės Anželikos Banevičienės kandidatūros būtų svarstomos tik tokiu atveju, jei V.Gedvilas nuspręstų likti Seime.

Svarbus bus ir R.Pakso žodis

Teisę savo atstovą deleguoti į trečiojo vicemero postą turinčios partijos „Tvarka ir teisingumas“ stovykloje kol kas daugiausia paslapčių. „Į kiekvieną postą preliminariai esame numatę kelis kandidatus. Svarstysime ir spręsime, kas yra tinkamiausi“, – tvirtino partijos Kauno skyriaus vadovė Aušra Ručienė.

Advokate dirbanti moteris patikino pati į vadovaujamas pareigas savivaldybėje tikrai nepretenduojanti. A.Ručienė neslėpė, kad sprendimas priklausys ir nuo partijos įkūrėjo Rolando Pakso nuomonės, tačiau atskleidė, jog „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatas į Kauno vicemerus bus mieste daugiau ar mažiau žinomas žmogus.

Iš trijų likusių partijos atstovų, patekusių į naują miesto tarybą, neabejotinai žinomiausia yra Loreta Kekienė, pastaruosius pusę metų dirbanti dabartinio mero Andriaus Kupčinsko pavaduotoja. Nei privačiame versle besisukantis Židrūnas Garšva, nei antrą kartą iš eilės į tarybą išrinktas Vytautas Vasilenka didesniu žinomumu pasigirti negali.

Buvusio mero partijai – ne tokie svarbūs postai

„Vieningam Kaunui“ bei trims minėtoms partijoms išsidalijus aukščiausius savivaldybės postus, daugelį nustebino be nieko likusi A.Garbaravičiaus vadovaujama Liberalų ir centro sąjunga.

„Mes atėjome ne siekti postų, o iš tikrųjų dirbti. To pavyzdys yra mūsų partija, kuri atsisakė visų postų“, – tvirtino nuo 2003 iki 2007 Kauno meru dirbęs A.Garbaravičius.

„15min“ turimos žinios leidžia teigti, kad šie politiko žodžiai ne visai teisingi. Kadangi naująją valdančiąją koaliciją sudaro net penkios politinės jėgos, mažiausiai tarybos kėdžių gavusiai Liberalų ir centro sąjungai aukščiausių postų tiesiog neliko. Už dalyvavimą koalicijoje partijai buvo pažadėti ne tokie svarbūs tarybos komitetų bei komisijų pirmininkų postai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min