Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 02, 17:20

Kauno vicemeras Povilas Mačiulis atsisakė kabineto: „Nebijokime keistis“

Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Mačiulis jau kurį laiką audė mintį, kad produktyviau dirbs bendrose savivaldybės erdvėse, o ne užsidaręs nuo visų savame kabinete. Audė ją tol, kol nuaudė beprecedentį sprendimą.
Povilas Mačiulis
Povilas Mačiulis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Atsisakiau kabineto. Man jo tiesiog nereikia. Visą reikiamą informaciją turiu kompiuteryje ir telefone (ir dar šiek tiek galvoje). Darbą organizuoju el. būdu ir savivaldybės erdvėse, skirtose pasitarimams. Kartais net ir koridorius tam puikiai tinka.

Niekaip nepritapau prie savivaldybės „retro kabinetinės sistemos“. Tikiu, kad ateityje visa savivaldybė taps panašesnė į bendradarbystės („coworking“) erdvę, – teigia P.Mačiulis.

Jeigu atvirai, niekaip nepritapau prie savivaldybės „retro kabinetinės sistemos“. Tikiu, kad ateityje visa savivaldybė taps panašesnė į bendradarbystės („coworking“) erdvę. Taip būtų komandiškiau, skaidriau ir produktyviau“, – tokį pranešimą sausio 2 d. asmeninėje „Facebook“ paskyroje paskelbė Povilas Mačiulis.

15min jis prisipažino jau kurį laiką stebėjęs, kaip keičiasi Kauno įmonių, organizacijų biurai – visur siekiama neužsidaryti atskiruose kabinetuose, plečiamos bendros erdvės. Kabinete jis praleisdavo itin mažai laiko. Tad laikyti jį tik dėl įvairių suvenyrų bei kelių daiktų tiesiog neapsimokėjo.

Povilo Mačiulio nuotr./Kauno miesto mero pavaduotojas Povilas Mačiulis atsisakė kabineto
Povilo Mačiulio nuotr./Kauno miesto mero pavaduotojas Povilas Mačiulis atsisakė kabineto

„Savivaldybėje taip pat planuojami keli pasitarimų kambariai, kurie niekam konkrečiai nepriklausytų, kuriuose interesantus galima būti priimti visą parą, net ir naktį, jei reikia. Tiesa, šiuo metu visos erdvės yra užimtos, kuriant tuos kambarius reiks aukoti koridorių erdves. Kas įsikurs mano kabinete? Jau įsikūrė. Jame rinksis Kauno miesto tarybos komitetai. Nuo šiol visi komitetai naudosis tik dviem kabinetais“, – teigė P.Mačiulis.

Anot, kaip ištraukus vieną plytą griūva visa namo siena, taip ir jam vienam atsisakius kabineto pasikeitė visas savivaldybių patalpų išdėstymas. Pokyčių jam norėtųsi ir daugiau, tačiau pertvarkai trukdo tai, kad pastatas – paveldinis.

„Mano svajonė, jog savivaldybė kada nors persikeltų į kitas patalpas, kur galima būtų labiau vystyti bendradarbystės idėją. Tuomet dirbama skaidriau, produktyviau. Gali įpūsti daugiau energijos šalia esančiam kolegai, pastebėti, kas tik krapšto nosį. Nesijaučiu šiuo žingsniu kažką naujo padaręs, nepasielgiau taip dėl to, kad būtų sutaupyta, tai dariau dėl to, kad man pačiam lengviau organizuoti darbus ne sėdint kabinete“, – patikino P.Mačiulis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Spaudos konferencijos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Eilinė spaudos konferencija mero kabinete

O kaip į tai reagavo meras Visvaldas Matijošaitis?

„Meras – vienas iš tų, kurie nori, kad visas veiksmas virtų jo kabinete. Vienas jame jis itin retai būna, konfidencialių pokalbių beveik neturi. Visvaldo kabinete nuolatinis šurmulys. Jei nori kažką asmeniškai pakalbėti, gali išeiti į koridorių“, – patikino P.Mačiulis.

Paklaustas, o kaip interesantams dabar jį surasti, mero pavaduotojas patikino, kad visada galima kreiptis el. paštu, telefonu ar į mero referentę.

„Įsitikinau, kad beveik į visus klausimus galima atsakyti, visas problemas išspręsti el. paštu ar telefonu. Jei to negalima padaryti per atstumą, negalima bus padaryti ir susitikus gyvai. Nelabai man patinka gyvi susitikimai“, – atsakė P.Mačiulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min