Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 7d. 10:01

Kauno vicemero įmonėje – tyčinio bankroto kvapai

Šiuo metu atostogaujantis S.Vaičikauskas turėtų atgauti praeitų metų vasarą prarastus pinigus.
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr. / S.Vaičikauskas

Bankrutuojanti Kauno vicemero Stepono Vaičikausko drabužių siuvimo akcinė įmonė „Dobilas“ sudomino finansinių nusikaltimų tyrėjus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vengimo mokėti mokesčius.

Mokesčių inspekcija „Dobilo“ atstovams nuolat primindavo apie skolas, bet jos vis augo, rašo „Lietuvos rytas". Įmonė šiuo metu yra nesumokėjusi maždaug 2,5 mln. litų mokesčių, o iš viso jos finansiniai įsipareigojimai siekia 11,5 mln. litų.

Praėjusią savaitę ikiteisminį tyrimą pradėję Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities skyriaus pareigūnai tuoj imsis „Dobilo“ revizijos. Norima išsiaiškinti, ar bendrovė nebuvo tyčia įstumta į bankrotą. Jau nustatyta, kad tam tikrais laikotarpiais ji buvo pajėgi atsikratyti mokesčių skolų, bet to nepadarė, o paskui staiga subyrėjo.

Pasirodo, praėjusių metų lapkričio pabaigoje buvo įkurta uždaroji akcinė siuvimo bendrovė „Dobilas4“, o po savaitės Kauno apygardos teisme iškelta „Dobilo“ bankroto byla.

Naujoji bendrovė išsinuomojo tas pačias bankrutuojančio „Dobilo“ patalpas Panerių gatvėje. Čia dirba tos pačios siuvėjos, vyriausioji buhalterė. Įtariama, kad nepasikeitė ir įranga.

Abiejų įmonių direktorė irgi tas pats asmuo – Vida Navickienė. Po šių pokyčių ji iš samdomos darbuotojos tapo vienintele naujosios bendrovės akcininke.

Nors V.Navickienė ir vienas pagrindinių „Dobilo“ akcininkų, Kauno vicemeras S.Vaičikauskas neigė „Dobilo“ ir „Dobilo4“ sąsajas, naujoji bendrovė net pasisiūlė padengti pirmtakės skolas Kalvarijos savivaldybei už patalpų nuomą ir komunalines paslaugas. Tam, kad ten toliau galėtų veikti siuvimo cechas.

Kaip privačiam asmeniui 53 metų socialdemokratui S.Vaičikauskui priklauso 14 procentų „Dobilo“ akcijų. Šią įmonę jis valdo ir per bendrovę „Centro investicija“ – jis yra vienas jos savininkų.

Bankrutuojančiai bendrovei priklauso per 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas Panerių gatvėje, kurį parduoti ekonomikos sąstingio metu bus sudėtinga.

„Piktybiškai nesielgėme – iš paskutiniųjų stengėmės mokėti mokesčius, bet bankrutavome, kai užsakovai iš užsienio nusigręžė nuo mūsų“, – kratėsi įtarimų vicemeras S.Vaičikauskas.

V.Navickienė teigė, kad „Dobilui4“ neatiteko jokio „Dobilo“ turto. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min