Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 26d. 14:06

Kauno „Žalgirio“ arena virs gero kino teatru

Parodos atidarymo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jonas Mekas padėjo sudaryti festivalio programą

Rugsėjo 27 d., antradienį, prasideda Tarptautinis Kauno kino festivalis, kuris sujungs skirtingas kino erdves ir kvies žiūrovą apsilankyti jam naujoje teritorijoje. Festivalio metu vienuolikoje kino salių Kaune, Vilniuje, Nidoje ir Panevėžyje kino mėgėjai išvys daugiau nei pusantro šimto filmų. Festivalį atidarys lietuviško filmo premjera: jauno režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Stebuklų laukas“.

Atidarymo renginiai vyks Kaune „Žalgirio arenoje“, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje ir kino teatre „Cinamon“. Daugiau nei 20 specialiųjų renginių pasklis ir kitose svarbiose Kauno miesto erdvėse – Vytauto Didžiojo universiteto auditorijose, Kauno menininkų namuose ir kitur.

Festivalio centru kasmet tampančiame Kaune vyks ir svarbiausi festivalio renginiai – susitikimai su režisieriais, paskaitos, seminarai bei koncertai.
VISĄ FESTIVALIO PROGRAMĄ RASITE PASPAUDĘ ČIA.

Antroji stotelė – Vilnius

Po savaitės kino seansai atkeliaus į Vilnių – nuo spalio 3 dienos filmai tradiciškai bus rodomi kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“, o šiais metais pirmą kartą ir Nacionalinėje dailės galerijoje.

Spalio 10-13 dienomis festivalis svečiuosis Panevėžio kino teatre „Garsas“, o spalio 13-16 dienomis – Nidos kino teatre „Agila“.

„Festivalis auga, tad kiekvienais metais kino erdvių, kaip ir filmų, skaičius didėja. Tačiau išliekame smalsūs ir manome, kad šiemet festivalio renginiai tokias vietas kaip „Žalgirio“ arena ar kauniečiams gerai pažįstama viešoji biblioteka atvers visai kitu kampu. Žiūrovą kviečiame ateiti ir į pamėgtas kino erdves, ir ten, kur jam dar neteko lankytis,“ – sakė festivalio direktorė Ilona Jurkonytė.

Dėmesys slovakų kinui

Be tradicinių filmų programų, festivalis šiais metais pakvies atrasti slovakų kiną retrospektyvoje „Kino aukso amžius: slovakų naujoji banga“, naujai pažvelgti į sovietinius vesternus programoje „Raudonieji vesternai“, kuri žiūrovams bus pristatyta rusų kino kritiko Sergejaus Lavrentjevo. Iš tradicinio kino ribų išsilaisvinti padės trumpametražių filmų programos: „Ištęsti blyksniai“, „Canimation“, „Pramogų bus“, „Pasiskolintos scenos“.  Trumpametražių filmų programą sudarė menininkė Laura Garbštienė.

Kauno kino festivalis pristatys žiūrovų dėmesio vertus lietuviškus filmus: naujausią Deimanto Narkevičiaus vaidybinį filmą „Uždrausti jausmai“, Vytauto V. Landsbergio dokumentinę juostą „Partizano žmona“.

Programos bendraautorius – Jonas Mekas

Su JAV ambasada bendradarbiaujantys renginio organizatoriai praneša, kad festivalio programos bendraautoriumi šiemet tapo Jonas Mekas, specialiai Kauno kino festivaliui sudaręs avangardinio moterų kino programą.

Be to, žiūrovai galės išvysti naujausią paties Jono Meko kūrinį „Mano Paryžiaus filmas“. Šiemet miręs J.Meko brolis – taip pat pasaulinio garso režisierius Adolfas Mekas – bus pagerbtas specialia programa jam atminti.

Atvyks daug garbių svečių

Kauno kino festivalis šiemet sulauks daugiau nei 25 svečių iš viso pasaulio, jų tarpe – režisierius iš Argentinos, šiais metais Kanų kino festivalyje apdovanoto „Auksinės kino kameros“ prizu filmo „Akacijos“ autorius Pablo Giorgelli su žmona, šio filmo montažo režisiere, lietuvių kilmės argentiniete Maria Astrauskas.

Atvykti žada Berlyno kino festivalyje „Sidabrinio lokio“ apdovanojimu įvertinto filmo „Premija“ autorė argentinietė Paula Markovitch.

Festivalio žiūrovai turės galimybę susitikti su kultine JAV eksperimentinio kino asmenybe, J.Meko bendradarbe M.M. Serra. Ji atvyksta pristatyti J.Meko sudarytos programos.

Antrus metus iš eilės į Kauną sugrįš festivalio draugu tapęs vengrų režisierius Béla Tarras, čia ne tik pristatysiantis savo naujausią šedevrą „Turino arklys“, bet ir pakviesiantis jaunus profesionalus į meistriškumo dirbtuves.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min