Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 19d. 16:57

Kauno Žaliakalnio pradinei mokyklai suteiktas Vinco Bacevičiaus vardas

Vincas Bacevičius
Žaliakalnio pradinės mokyklos nuotr. / Vincas Bacevičius.

Kauno Žaliakalnio pradinei mokyklai šią savaitę vykusio Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu suteiktas naujas pavadinimas. Nuo šiol ji vadinsis Kauno Vinco Bacevičiaus pradine mokykla.

Taryba taip pat patvirtino Kauno Vinco Bacevičiaus pradinės mokyklos nuostatus ir įgaliojo mokyklos direktorę Jūratę Bijeikienę pasirašyti juos bei įregistruoti Juridinių asmenų registre.

2010–2011 mokslo metais Kauno Žaliakalnio pradinėje mokykloje mokosi 223 mokiniai, yra 9 klasių komplektai ir priešmokyklinė grupė, dirba 18 pedagoginių darbuotojų.

Norą pakeisti mokyklos pavadinimą pareiškė žymūs Lietuvoje žmonės, kurie mokėsi šioje mokykloje (F.R.Bajoras, A.Balčiūnas, R.Sakalienė). Jie kreipėsi į savivaldybės taryba su šiuo prašymu.

Kauno miesto savivaldybės pavadinimų sumanymo ir atminimo įamžinimo komisija svarstė Žaliakalnio pradinės mokyklos pavadinimo pakeitimo klausimą ir neprieštaravo, kad mokykla vadintųsi Kauno Vinco Bacevičiaus pradine mokykla. Žaliakalnio pradinės mokyklos bendruomenė pritarė, kad mokyklai būtų suteiktas Vinco Bacevičiaus vardas.

Vincas Bacevičius buvo lietuvių pedagogas, chorvedys, kompozitorius. Taip pat buvo Kauno miesto švietimo skyriaus inspektorius, daug dėmesio skyrė moksleivių muzikiniam švietimui, buvo muzikos metodinės komisijos pirmininkas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min