TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kavinei „Misterija“ – dar pusmetis ramybės

Pagal realią eismo situaciją prie šio ženklo turi būti nurodyta ne 80 metrų, o mažesnė galiojimo zona.
Pauliaus Balčiūno/15min.lt skaitytojo nuotr. / Totorių gatvės kavinės nuolat kaltinamos dėl per didelio triukšmo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus taryba dar kartą nepritarė prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimui vienoje iš Totorių gatvės kavinių. Pagrindinis argumentas – Vilniaus senamiestis privalo išlikti gyva, dinamiška miesto dalis, net jeigu tai ir trukdo čia gyvenantiems vilniečiams. Kavinės atstovai tai vertina kaip dar pusmetį ramybės.

Svarstydami Totorių gatvėje esančios kavinės „Misterija“ likimą tarybos nariai pasitelkė tuos pačius argumentus, kurie kartoti ir svarstant kitų kavinių likimą šioje gatvėje praėjusių metų vasarą. Prekybos alkoholiu ribojimo šalininkai tvirtino, kad miestas privalo paisyti ir Senamiestyje gyvenančių vilniečių interesų. „Nesiūloma jokių kitų variantų, kaip spręsti įsisenėjusią problemą. Be to, mes patys nesilaikome savo nustatytų taisyklių, pagal kurias Vilniaus mieste nuo 22 iki 7 valandos turi būti tylu. Dabar mes nematome pažeidėjų ir nereaguojame į skundus dėl jų“, – apgailestavo Violeta Podolskaitė.

Anot tarybos narės, reikėtų atkreipti dėmesį ir į kavinių atstovų, verslininkų kultūrą, kadangi po ankstesnio tarybos sprendimo, kuriuo taryba taip pat nepritarė prekybos alkoholiu ribojimui vienoje iš Senamiesčio kavinių, socialiniame tinklapyje „Facebook“ atsirado įrašas: „Dabar taip triukšmausim, kad net komodos šokinės“.

„Turime įvesti tvarką, kad galėtų normaliai gyventi abi pusės – ir verslininkai, ir gyventojai. Pastarųjų ignoruoti negalime“, – tvirtino V.Podolskaitė.

Įtaria konkurentus

Kavinės „Misterija“ vadybininkas Linas Stadalius teigė, kad su gyventojais jie bendrauja nuolat ir draugiškai, visada atsižvelgia į jų prašymus patildyti muziką, neturi pastaruoju metu kavinė problemų ir su policija bei savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi. Todėl jiems ne itin suprantama, kodėl šis klausimas vis svarstomas taryboje.

„Gal tarybos nariai nori rinkėjams atsiskaityti už savo kadenciją ir nesugalvoja kitų būdų. O gal yra verslo suinteresuotumas, kad šurmulys persikeltų iš Totorių gatvės į Vilniaus gatvę ar Gedimino prospektą“, – svarstė L.Stadalius. Jis pasidžiaugė, kad po neigiamo tarybos sprendimo kavinė bent pusmetį gyvens ramiai.

Tarybos nariams priimtinesni pasirodė argumentai išlaikyti Senamiestį gyvą, su kavinėmis ir muzika – siūlymui apriboti prekybą alkoholiu „Misterijoje“ jie nepritarė. Tačiau tai nesutrukdė pritarti teikimui komitetuose svarstyti, ar nereikėtų apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais kavinėje „Satta“ Vilniaus gatvėje ir „Metro“ Pylimo gatvėje. Ši kavinė išgarsėjo po to, kai joje girtas apsilankė ir užmigo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka. Šios „linksmybės“ prokurorui kainavo postą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min