Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2011 birželio 9d. 13:10

Kavinės vandens nebešykštės

Vanduo bus dalinamas sostinės maitinimo įstaigose
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vanduo bus dalinamas sostinės maitinimo įstaigose.

Maitinimo įstaigose kainuoja ir vanduo. Ilgą laiką spekuliuota tuo, kad karštą dieną už vandens gurkšnį žmogus gali atiduoti paskutinius pinigus. Dabar vilniečiai nemokamai vandens iš čiaupo galės gauti 17-oje restoranų ir kavinių.

Iniciatyva „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“ ir Vilniaus miesto savivaldybė teigia, kad sostinės vandentiekio vanduo yra vienas švariausių Europoje, todėl pirkti vandenį parduotuvėse visiškai neapsimoka.

„Dauguma sostinių geria upės vandenį, net čekai alų gamina išvalydami upės vandenį. Taigi mes turime labai kokybišką produktą. Didelis vandens butelis praktiškai kainuoja tiek pat, kiek vienas kubinis metras geriamojo vandens – apie 4 Lt“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Nuo šiol visuose „H2O!“ lipduku pažymėtose kavinėse ir restoranuose gyventojai galės gauti stiklinę nemokamo arba už simbolinę kainą parduodamo vandens. Vandenį dalinti vilniečiams sutiko 17 sostinės maitinimo įstaigų.

„Pirmieji eksperimentai buvo atliekami su turistų grupėmis – pati pirma paragaudavau vandens iš čiaupo, o tada ir jiems įpildavau. Jokių skundų nebuvo dėl vandens, tai dabar drąsiai siūlome jį svečiams. Juk ir dievas liepė ištroškusį pagirdyti“, – juokėsi Rūta Žemaitienė, restorano „Vilniaus bastėja“ atstovė.

Sostinės meras taip pat įsitikinęs, kad vanduo iš čiaupo yra kokybiškas. „Aš tokį vandenį naudoju jau seniai. Namuose praktiškai neperkam mineralinio vandens, grafiną prisileidžiam vandenuko iš krano, padedam į šaldytuvą vasarą. Dar, jei norit, įsidedat citriną ir turit puikiausią vandenį“, – sakė A.Zuokas.

Jis teigia, kad bus skatinamas centralizuotai tiekiamo vandens vartojimas – savivaldybė nebepirks vandens plastikiniuose buteliuose, jau kitąmet žadama įrengti daugiau geriamojo vandens kolonėlių miesto centre. Jas žadama pastatyti prie žaliųjų zonų, dviračių takų, ten, kur dideli pėsčiųjų srautai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min