Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti
2011 06 09

Kavinės vandens nebešykštės

Maitinimo įstaigose kainuoja ir vanduo. Ilgą laiką spekuliuota tuo, kad karštą dieną už vandens gurkšnį žmogus gali atiduoti paskutinius pinigus. Dabar vilniečiai nemokamai vandens iš čiaupo galės gauti 17-oje restoranų ir kavinių.
Vanduo bus dalinamas sostinės maitinimo įstaigose
Vanduo bus dalinamas sostinės maitinimo įstaigose. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Iniciatyva „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“ ir Vilniaus miesto savivaldybė teigia, kad sostinės vandentiekio vanduo yra vienas švariausių Europoje, todėl pirkti vandenį parduotuvėse visiškai neapsimoka.

„Dauguma sostinių geria upės vandenį, net čekai alų gamina išvalydami upės vandenį. Taigi mes turime labai kokybišką produktą. Didelis vandens butelis praktiškai kainuoja tiek pat, kiek vienas kubinis metras geriamojo vandens – apie 4 Lt“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Nuo šiol visuose „H2O!“ lipduku pažymėtose kavinėse ir restoranuose gyventojai galės gauti stiklinę nemokamo arba už simbolinę kainą parduodamo vandens. Vandenį dalinti vilniečiams sutiko 17 sostinės maitinimo įstaigų.

„Pirmieji eksperimentai buvo atliekami su turistų grupėmis – pati pirma paragaudavau vandens iš čiaupo, o tada ir jiems įpildavau. Jokių skundų nebuvo dėl vandens, tai dabar drąsiai siūlome jį svečiams. Juk ir dievas liepė ištroškusį pagirdyti“, – juokėsi Rūta Žemaitienė, restorano „Vilniaus bastėja“ atstovė.

Sostinės meras taip pat įsitikinęs, kad vanduo iš čiaupo yra kokybiškas. „Aš tokį vandenį naudoju jau seniai. Namuose praktiškai neperkam mineralinio vandens, grafiną prisileidžiam vandenuko iš krano, padedam į šaldytuvą vasarą. Dar, jei norit, įsidedat citriną ir turit puikiausią vandenį“, – sakė A.Zuokas.

Jis teigia, kad bus skatinamas centralizuotai tiekiamo vandens vartojimas – savivaldybė nebepirks vandens plastikiniuose buteliuose, jau kitąmet žadama įrengti daugiau geriamojo vandens kolonėlių miesto centre. Jas žadama pastatyti prie žaliųjų zonų, dviračių takų, ten, kur dideli pėsčiųjų srautai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min