Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kavos mėgėjai atsodins Kauno Ąžuolyną

Kauno ąžuolyno atsodinimo akcija
Kauno ąžuolyno atsodinimo akcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Žaliasis nemokamas laikraštis „15 min“ ir kavinių tinklas „Vero Cafe“ rugsėjo 1–ąją pradeda bendrą akciją „Atsodinkime Ąžuolyną kartu“. Visi, šį rugsėjį perkantys „Vero Cafe“ žaliąją kavą Kaune ir klijuojantys akcijos lipdukus į specialų žemėlapį, padės kitą pavasarį sužaliuoti nuo škvalo nukentėjusiam Ąžuolyno parkui: vienas lipdukais užpildytas žemėlapis prilyginamas 10 litų, skirtų sodinukams įsigyti. Akcijos žemėlapiai laukiami visose Kauno kavinėse „Vero Cafe“ ir „15 min“ Kauno būstinėje.

„Kuo daugiau žemėlapių kauniečiai suneš, tuo didesnė tikimybė, kad ąžuolų sodinukai bus didesni ir mūsų Ąžuolynas greičiau sužaliuos“, – tikisi Laikinosios sostinės gyventojų dėmesio savam miestui laikraščio „15 min“ Kauno skyriaus vadovas Donatas Večerskis, pabrėždamas, kad „žalioji“ redakcija įsipareigoja kitą pavasarį pasodinti 15–kos ąžuolų giraitę.

D. Večerskis džiaugiasi, kad akciją „Atsodinkime Ąžuolyną kartu“ palaiko ir Kauno meras Andrius Kupčinskas, iškart po škvalo sakęs, jog Ąžuolynas taip nuniokotas, kad be miesto gyventojų pagalbos tikrai nepavyks išsiversti. „Kauno meras tąkart pastebėjo, kad Ąžuolynas praranda savo vardą, nes ąžuolų ten likę tik apie 30 proc., o visa kita – menkaverčiai medžiai, todėl šia akcija stengsimės grąžinti Ąžuolynui jo pasididžiavimą – ąžuolus, ir tikėsimės, jog visi penkiolika prigis“, – sako „15 min“ Kauno skyriaus vadovas.

„Vero Cafe“ direktorės Laimos Vėželienės teigimu, idėja prisidėti prie bendraminčių gražinant gimtąjį miestą, visada kirbėjo, o praūžęs škvalas leido ją įgyvendinti nedelsiant. „Kava žmones suartina, tad tikimės, jog puodelis mūsų žaliosios kavos bus tarsi kvietimas jungtis į bendrą akciją ir drauge nuveikti kažką gero mūsų miestui“, – sako L. Vėželienė.

Kauno Ąžuolyno parkas – didžiausias miesto teritorijoje esantis ąžuolynas visoje Europoje. 2006 m. Ąžuolynas įrašytas į Lietuvos Respublikos Kultūros vertybių registrą. Atsižvelgdama į jautrią bet kokiam žmogaus įsikišimui parko teritoriją, „15 min“ redakcija pavasarį ąžuolus sodins tik suderinusi su atsakingomis institucijomis, gamtininkais ir tik pagal esamą Ąžuolyno planą. Atsodinimo darbus koordinuos Kauno miesto savivaldybė, kuri pasirūpins ir pirmine sodinamų ąžuolų priežiūra.


Norintys prisidėti prie akcijos gyventojai laukiami: „15 min“ Kauno skyriuje Kęstučio g. 58,
 

„Vero Cafe“ kavinėse Kaune: PC „Akropolis“ (Karaliaus Mindaugo pr. 49);  Laisvės al. 45; Laisvės al. 75; Vilniaus g. 18.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min