Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 2d. 11:04

Kaziuko mugėje šiemet reikšis dzūkai

Kaziuko mugė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Kaziuko mugė

Nuo penktadienio prasidėsiančioje trijų dienų Kaziuko mugėje Vilniuje šiemet karaliaus dzūkai, kurie vilniečiams pristatys savo tradicijas. Mugės organizatoriai džiaugiasi augančiu renginio populiarumu ir šiemet tikisi ne tik rekordinio dalyvių skaičiaus, bet ir neregėto pelno.

Kovo 5 dieną prie Nacionalinio dramos teatro prasidėsianti Kaziuko mugė pažers naujovių. Pradedant tuo, kad mugė truks ne dvi dienas, kaip anksčiau, o tris, be to, šiemet renginyje savo regioną pristatys dzūkai.

„Buvo traukiami burtai ir šiemet pasisekė dzūkams. Taip pamečiui ketiname pristatyti visus Lietuvos regionus“, – apie naują idėją kalbėjo Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius. Dzūkams specialiai šiemet bus skirta Rotušės aikštė, kurioje pradedant šeštadieniu ir baigiant sekmadieniu šio regiono atstovai kaip įmanoma išmoningiau bandys pristatyti savo tradicijas. Tam dzūkai netgi atsiveža tradicinių pirčių ir kubilą.

Kitaip nei ankstesniais metais, šiemet Kaziuko mugė vyks ne tik Mairionio, Šventaragio, B.Radvilaitės, Didžiojoje, Pilies gatvėse, bet ir visame Gedimino prospekte. Lukiškių aikštėje veiks alternatyvioji Kaziuko mugė, joje savo darbus pristatys jaunimas, studentai, meno kolektyvai. Jiems talkins iš Lenkijos, Latvijos, Vengrijos, Estijos ir Baltarusijos atvykę svečiai.

Rotušės aikštėje ant specialaus ekrano bus pristatyti du premjeriniai filmai: „Kaziuko mugė 2009“ bei animacinis dokumentinis filmas „Vilniaus verbos“.

Tikisi pelno
 

Anot Vilniaus vicemero G.Babravičiaus, pernai Kaziuko mugės pajamos buvo apie 80 tūkst. litų. „Šiemet pelnas viršys 100 tūkst. litų, – optimizmo nestokojo vicemeras. – Tai rodo, kad šventė pradeda atsipirkti, jos kokybė gerėja, o savivaldybės išlaidos šioje srityje mažėja.“

Jo tvirtinimu, šiemet prie Kaziuko mugės pavadinimo būtų galima pridėti papildymą: „Krizės pabaiga.“
 

Tai patvirtino ir renginį organizuojančios bendrovės „Concept events & media“ direktorius Tadas Rimdžius: „Džiugu, kad šiemet padidėjęs prekybininkų susidomėjimas. Pernai turėjome apie tūkstantį dalyvių, o šiemet jau esame užregistravę tūkstantį du šimtus.“

Jo tvirtinimu, tarp dalyvių yra nemažai studentų, meno mokyklų neįgaliųjų. „Neįgaliesiems bei studentams taikome nuolaidas, todėl vietoj 270 litų už 6 kvadratinių metrų prekybos plotą trims dienoms jiems reikia mokėti 90 litų“, – sakė T.Rimdžius.

Anot jo, V.Kudirkos aikštėje esančiame informacijos centre per pačią mugę galės užsiregistruoti dalyviai, kurie neužsiregistravo iki šiol.

Bendrovės „Concept events & media“ direktorius džiaugėsi, kad sulaukta nemažai emigrantų skambučių: „Skambino nemažai žmonių iš Londono bei Airijos, kurie nori specialiai grįžti į Kaziuko mugę, kad galėtų joje prekiauti.“ Kaip įdomybę T.Rimdžius paminėjo tai, kad jauniausiai Kaziuko mugės dalyvei tėra 13 metų, o vyriausioji jau skaičiuoja 84-us metus.

T.Rimdžiaus teigimu, šiemet mugėje bus kaip niekada daug maitinimo vietų. „Iš viso sulaukėme dvidešimt paraiškų dėl maitinimo vietų, tačiau nenorėdami, kad mugė virstų valgymo švente, patenkinome tik vienuolika. Pernai maitinimo vietų buvo šešios“, – sakė mugę organizuojančios bendrovės vadovas. Jo teigimu, šiemet mugė stebins ne tik labai gerai perkamomis medinėmis dūdelėmis, bet ir tokiais dalykais kaip pirčių kubilais, strutiena ir kitomis prekėmis.

Organizatoriai šiemet ypač daug dėmesio ketina skirti prekybos vietų priežiūrai. „Ne visada žmonės elgiasi sąžiningai, pasitaiko atvejų, kai nesusimokėję prekybininkai užima kitų vietas ir panašiai. Kad taip nebūtų šiemet, skirsime 30 koordinatorių, jie nuolat prižiūrės prekybos vietas“, – kalbėjo T.Rimdžius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min