Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 11d. 15:48

Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje – 2 nauji kiaulių maro židiniai

Kiaulės
123rf.com nuotr. / Kiaulė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad dviejuose Bagotosios kaimo gyventojų (Kazlų Rūdos sav.) ūkiuose augintoms kiaulėms nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Tai jau aštuonioliktas ir devynioliktas AKM protrūkiai kiaulių laikymo vietose šiais metais Lietuvoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Viename ūkių savo reikmėms buvo auginamos 2 kiaulės, kitame – 6. Apie vieną susirgusią kiaulę pirmojo ūkio savininkas informavo privatų veterinarijos gydytoją, kuris paėmė sergančio gyvulio mėginį ištirti. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute jį ištyrus, diagnozuotas AKM. Kaimyniniame ūkyje 3 susirgusių kiaulių mėginiuose taip pat nustatytas AKM virusas. Abu minėti kaimyniniai ūkiai (priešingose gatvės pusėse) apie yra apie 6 km nutolę nuo kiek anksčiau nustatytų 14 ir 15 AKM protrūkių židinių.

Kazlų Rūdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nugaišino pirmojo ūkio likusią kiaulę, nes susirgusioji jau buvo nugaišusi, antrojo ūkio visos kiaulės saugiai naikinamos. Aplink ligos židinius nustatytos 3 ir 10 km apsaugos ir priežiūros zonos, ūkiai dezinfekuojami, imamasi visų prevencijos priemonių, siekiant, kad liga neišplistų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min