TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kazokiškių sąvartynui – bandomieji metai

Šiukšlių grąžinimo iš Elektrėnų į Vilnių grąžinimo akcijas rengęs D.Dambrauskas įsitikinęs, kad LVAT sprendimas yra signalas, jog atliekų šalinimas suvežant jas į sąvartyną nėra tinkamas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šiukšlių grąžinimo iš Elektrėnų į Vilnių grąžinimo akcijas rengęs D.Dambrauskas įsitikinęs, kad LVAT sprendimas yra signalas, jog atliekų šalinimas suvežant jas į sąvartyną nėra tinkamas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) panaikino leidimą naudotis Kazokiškių sąvartynu, į kurį vežamos atliekos iš visos Vilniaus apskrities. Tiesa, sprendimo vykdymas atidėtas metams, bet jei per tą laiką nebus pašalinti kai kurie trūkumai, šiukšlių iš sostinės ir aplinkinių rajonų nebebus kur vežti.

Anot sąvartyną eksploatuojančio Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) laikinojo direktoriaus Osvaldo Markevičiaus, teismas nurodė pašalinti formalius trūkumus. „Tam duoti vieneri metai, per juos galėsime tą padaryti ir sąvartynas bus eksploatuojamas toliau, tikrai nereikės ieškoti jam naujos vietos“, – teigė O.Markevičius.

Tą patį patvirtino ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Rolandas Masilevičius. Anot jo, VAATC per metus turės atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras ir gauti taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą.

Anot LVAT, leidimas eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną buvo išduotas jau pasibaigus galioti teigiamam Aplinkos ministerijos sprendimui dėl planuojamos sąvartyno veiklos galimybių pasirinktoje vietoje. Tokiu atveju privalėjo būti atliktas poveikio aplinkai vertinimas ir priimtas naujas teigiamas sprendimas arba nuspręsta, kad išvada dėl poveikio aplinkai vertinimo nėra būtina. Tačiau tai nebuvo padaryta.

Gyventojai patenkinti teismo sprendimu

Sąvartyno kaimynystėje gyvenantys žmonės džiaugiasi teismo sprendimu. „Tai signalas Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentui ir jo vadovui Masilevičiui, kad toks atliekų šalinimo būdas yra nepriimtinas. Tai ženklas, kad nacionalinės atliekų tvarkymo strategijos turi būti laikomasi. O joje yra aiškiai parašyta, kad trijuose didžiausiuose regionuose turi stovėti atliekų perdirbimo gamyklos, kurios gamina šilumą ir elektrą“, – sakė „Elektrėnai ne Vilniaus sąvartynas“ iniciatyvinės grupės pirmininkas Danas Dambrauskas.

Anot D.Dambrausko, gyventojai įtaria, kad R.Masilevičius bandys sutvarkyti senus leidimus, juos papildyti ir toliau taip pat eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną, tačiau ketina daryti viską, kad taip neįvyktų. „Po šio teismo sprendimo reikalausime jo tiesioginės atsakomybės“, – sakė D.Dambrauskas.

Kazokiškių ir kitų netoliese esančių gyvenviečių bendruomenės sąvartyno įkūrimui priešinosi nuo pat 2002 metų. Jų įsitikinimu, sąvartynas daro poveikį aplinkai, kenkia sveikatai. Tai patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerijos bei Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos atliktas tyrimas, kuris parodė, kad amoniako koncentracija Kazokiškėse normas viršija 3 kartus.

Kazokiškių sąvartynas buvo atidarytas 2007 metų lapkričio pabaigoje. Į jį investuota apie 30 mln. Lt, per 20 metų čia turėtų būti sukaupta beveik 6 mln. tonų atliekų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min