Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 30d. 17:57

Kėdainiams jau reikia savanorių ir medicinos studentų pagalbos

Daug diskusijų kelia klausimas, ar, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, darželinukus ir pradinukus reikėtų laikinai ugdyti nuotoliniu būdu
Algimanto Barzdžiaus nuotr. / Daug diskusijų kelia klausimas, ar, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, darželinukus ir pradinukus reikėtų laikinai ugdyti nuotoliniu būdu

Kėdainiuose plintantis sergamumas koronavirusu, „užkėlęs“ rajoną į pačią sergamumo lyderių viršūnę, privertė savivaldybės vadovus sekmadienį sušaukti Ekstremalių situacijų komisijos posėdį.

Sergamumas rajone per pastarąsias 14 dienų siekia 1 722,8 atvejo 100-ui tūkstančių gyventojų. Pagal šį rodiklį, Kėdainiai jau užkopė į pirmą vietą tarp visų šalies savivaldybių.

Lapkričio 29 dieną nuotoliniu būdu sušauktas Kėdainių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame priimti sprendimai siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą.

Darželių neuždarys

Pirmiausia, nuspręsta kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą su prašymu Kėdainių rajone esančias mokyklas, dirbančias pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, įpareigoti dirbti nuotoliniu būdu nuo gruodžio 1 iki 11 dienos. Taigi 5–12 mokiniai mokysis nuotoliniu būdu. Darželinukus ir pradinukus ugdančių įstaigų darbas vyks derinant kontaktinį ir nuotolinį būdus.

Jei didelis židinys atsirastų kurioje nors ugdymo įstaigoje, būtų atskirai sprendžiama dėl mokyklos ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu, – sakė A.Kacevičius.

„Komisijoje daug diskutavome, ar reikėtų visiškai pereiti prie nuotolinio ugdymo darželiuose. Tačiau vaikai yra mažiau potencialūs ligos nešiotojai, antras dalykas, sunku būtų užtikrinti vaikų priežiūrą, jeigu tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu. Trečia, rajono mokyklose ir darželiuose tokių didelių židinių, kaip, pavyzdžiui, ligoninėje, nėra, tai labiau pavieniai susirgimai. Jei didelis židinys atsirastų kurioje nors ugdymo įstaigoje, būtų atskirai sprendžiama dėl mokyklos ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu“, – komentuodamas priimtą sprendimą, sakė komisijos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Medikams trūksta darbo rankų

Kėdainiai prašo savanorių ir medicinos studentų pagalbos. Komisija nusprendė kreiptis į Kauno klinikas, kurios regione organizuoja COVID-19 sergančių pacientų gydymą, bei valstybės lygio ekstremalių situacijų komisiją dėl pagalbos Kėdainių rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigoms.

„Turima galvoje savanorių, medicinos studentų pagalba mūsų rajono medikams. Tai galėtų būti ne tik universitetų, bet ir kolegijų studentai. Darbo rankų nebus per daug, ar jų bus dešimt, ar dvidešimt. Nes ligoninėje sergamumas tikrai didelis“, – sakė komisijos pirmininkas.

Aido Surkevičiaus nuotr./Arūnas Kacevičius
Aido Surkevičiaus nuotr./Arūnas Kacevičius

Talkininkai galėtų padėti slaugant ligonius, atliekant techninį darbą.

Situacija sudėtinga

Kėdainių ligoninė praėjusį penktadienį vykusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje įvardinta kaip karščiausias taškas, nes čia dirbantys medikai turi tiesioginį kontaktą su pacientais. Ligoninėje serga apie 40 darbuotojų, dar apie 20 darbuotojų buvo saviizoliacijoje.

Akušerijos ir ginekologijos skyrius, pasveikus darbuotojams, jau dirba. Tačiau atsirado kitas karštas taškas – Chirurgijos traumatologijos skyrius, kuris šiuo metu uždarytas. Šio skyriaus paslaugas planuojama atnaujinti nuo šio antradienio. Pasak ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino, priklausomai nuo to, kiek medikų galės grįžti į darbą, bus atnaujinta arba tik skubi chirurginio-traumatologinio profilio pagalba, arba ir dalis planinių paslaugų.

Darbo rankų nebus per daug, ar jų bus dešimt, ar dvidešimt, – sakė A.Kacevičius.

Susirgusiųjų yra ir Slaugos bei palaikomojo gydymo skyriuje. Čia, penktadienio duomenimis, sirgo 5 darbuotojai, 19 pacientų. Visi pacientai, turintys teigiamą atsakymą, yra izoliuoti, nauji pacientai į skyrių nėra guldomi.

Dėl darbuotojų trūkumo laikinai sujungti dauguma skyrių. Tačiau medicininė pagalba gyventojams teikiama: Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje, reanimacijoje, vaikų ligų skyriuje, akušerijos ir ginekologijos skyriuje, Skausmo klinikoje, Dienos stacionare, Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje ir Konsultacinėje poliklinikoje.

COVID-19 skyrius, kuriame yra 50 lovų, beveik visą laiką yra užpildytas.

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre nuo lapkričio pradžios sergančių darbuotojų buvo 16. Nuo pirmadienio, lapkričio 30 d., atnaujina darbą Kėdainių PSPC chirurgijos kabinetas. Gydytojai chirurgai pacientams toliau teiks konsultacijas pagal įprastą darbą grafiką.

Daugiau patikrinimų

Ekstremalių situacijų komisija taip pat įpareigos policijos komisariatą, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kėdainių skyrių bei savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių sustiprinti kontrolę prekybos centruose ir prekybos vietose, viešajame transporte, paslaugų teikimo vietose, atvirose erdvėse dėl karantino režimo laikymosi.

Taip pat nuspręsta įpareigoti, kad įstaigos, organizacijos ir kitos klientus aptarnaujančios įmonės, turgavietės, nepriklausomai nuo pavaldomo, griežtai užtikrintų aptarnavimą laikantis asmens higienos reikalavimų. Būtina dėvėti apsaugines priemones, laikytis įmanomos socialinės distancijos, dezinfekuoti, vėdinti patalpas.

Sparčiai daugėja sergančiųjų

Oficialiosios statistikos portalo švieslentės duomenimis, per praėjusias tris paras Kėdainių rajone patvirtinti 173 nauji COVID-19 ligos atvejai. Lapkričio 30 d. rajone koronavirusu sirgo 1052 gyventojai. Pasveikusių yra 126, mirė 11 žmonių, dar 5 mirtys užregistruotos, kai koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo pandemijos pradžios rajone iš viso registruoti 1 194 susirgimai COVID-19.

Teigiamų koronaviruso tyrimų dalis per paskutines 7 dienas sudarė 30,2 proc. Per paskutines septynias dienas rajone patvirtinti 425 susirgimų koronavirusu atvejai.

Spartų sergamumo augimą savivaldybės atstovai aiškina tuo, kad prieš dvi savaites atidarius Kėdainiuose mobilų koronaviruso patikros punktą ir palikus veikti Karščiavimo kliniką, ištiriama daugiau gyventojų ir išaiškinama daugiau atvejų nei anksčiau. Tad šie skaičiai atspindintys realią padėtį.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro skaičiavimais, sergamumo pikas Lietuvoje galėtų būti pasiektas gruodžio viduryje. Kada susirgimų skaičius stabilizuosis Kėdainiuose, Ekstremalių situacijų komisija nesiėmė prognozuoti. Tai priklausys ir nuo mūsų visų sąmoningumo, todėl gyventojų dar kartą prašoma laikytis visų karantino režimo reikalavimų, saugoti save ir aplinkinius nuo viruso plitimo.

Muge.eu
Kėdainių mugė. Gyvenimo krašto panorama

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min