Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kėdainių krematoriumas planuoja filialus Vilniuje ir Klaipėdoje

Kedainių krematoriumas
Kedainių krematoriumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienintelio šalyje – Kėdainių – krematoriumo bendraturtis Vytenis Labanauskas teigia, kad trejus metus veikiantis krematoriumas jau pakeitė laidojimo tradicijas šalyje, tad ketinama plėsti veiklą ir įkurti filialus Vilniuje bei Klaipėdoje. „Nors Kėdainiai yra pačiame Lietuvos centre, kurį patogu pasiekti iš įvairių šalies miestų, vis dėlto, augant paklausai, Rytų ir Vakarų Lietuvai prireiks turėti po savo krematoriumą“, – įsitikinęs V. Labanauskas

„Iš patirties žinodami, kad krematoriumo projekto įgyvendinimo procesas nuo idėjos iki objekto paleidimo trunka keletą metų, planuojame kitąmet pradėti žemės plotų paiešką Vilniuje ir Klaipėdoje, kur statytume krematoriumus“, – sako V. Labanauskas.

Krematoriumo įkūrėjas teigia, kad per trejetą metų šalies gyventojai pripažino kremavimą kaip ekonomišką, estetišką ir ekologišką laidojimo būdą. Pasak V. Labanausko, pirmaisiais metais Kėdainių krematoriume per dieną vidutiniškai buvo kremuojama po 5 palaikus, dabar – po 9.

„Šiuo metu kremacijos vyksta naudojant vieną kremavimo linija, užtikrinančia 4000 kremavimų per metus. Matydami tolygiai augančią paslaugos paklausą, kitų metų antroje pusėje planuojame paleisti antrą tokio paties pajėgumo liniją. Jai vieta buvo parengta statant krematoriumą, tad antrą liniją bus galima paleisti per keletą mėnesių, nestabdant veiklos“, – apie ateities planus pasakoja V. Labanauskas.

Pirmaisiais Kėdainių krematoriumo veiklos metais buvo kremuota 1360 mirusiųjų palaikų, šiais metais, skaičiuojant pagal vidutinį kremacijų kiekį per mėnesį, jų gali būti apie 3000. Atsižvelgdama į tendencijas, krematoriumą valdanti bendrovė „K2 LT“ planuoja antros kremavimo linijos paleidimą bei plėtrą į didžiuosius Lietuvos miestus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min