Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 20d. 23:19

Kėdainių ligoninės Priėmimo skyriui sužibo remonto viltis

Kėdainių ligoninė
Aido Surkevičiaus nuotr. / Kėdainių ligoninė
Jau daugybę metų Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrius į neviltį varo ir pacientus, ir pačius medikus. Morališkai ir fiziškai pasenęs skyrius verkiant reikalauja kapitalinio remonto, tačiau aplinkybės paskutiniu metu sukrisdavo itin nepalankios. Dabar, jei tik Seimas pritars, atsirado reali viltis gauti solidžią sumą pinigų skyriaus tvarkymui.

Rašė projektą

Dar 2020 metų vasarą, kai savivaldybė gavo solidžią 300 tūkst. eurų injekciją, tuometinis Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas suskubo parengti investicinį projektą, kuris tuomet buvo jungtinis: Neurologijos, nervų ligų ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus kapitalinis remontas.

Neurologijos skyrius buvo suremontuotas ir atnaujintas, tačiau projekto tęstinumas, kaip buvo viltasi, leis lengviau gauti papildomą finansinę injekciją Priėmimo-skubios pagalbos skyriui.

„Kadangi projektas jungtinis, investicinius projektus vienu ypu padarysime abiem skyriams, o techniniai projektai jau yra.

Sutvarkę Neurologijos, nervų ligų skyrių, kitais metais vėl galėsime prašyti finansavimo, kad projektas pagaliau būtų baigtas.

Rugsėjo mėnesį formuojant valstybės biudžetą bus prašoma pinigų projektui užbaigti ir tada imsimės Priėmimo skyriaus“, – tuomet kalbėjo S.Skauminas.

Sukliudė

Šios viltys netrukus žlugo dėl įsisiautėjusios pandemijos.

Skyrius, kad ir kokios prastos būklės, buvo labai reikalingas ligoninei tapus atramine Kauno regiono kovidine ligonine. Idėjai tokiu metu imtis kapitalinio skyriaus remonto niekas nepritarė.

Prašė

Kėdainių krašto valdantieji rankų visgi nenuleido ir centrinę valdžią atakavo prašymais atgaivinti projektą, skirti finansavimą, kad ligoninė galiausiai atsikratytų paskutinio praėjusį amžių menančio skyriaus šleifo.

„Džiaugiamės, kad pavyko kapitaliai sutvarkyti Neurologijos skyrių, tad ligoninėje dabar pokyčių reikalauja tik Priėmimo skyrius.

Ne kartą kreipėmės į centrinę valdžią prašydami skirti finansavimą, deja, iš vadinamų VIP’inių lėšų finansavimo gauti nepavyko.

Galiausiai prieš keletą savaičių parengėme ir mero vardu išsiuntėme raštą Kėdainių bičiulių grupėje esantiems Seimo nariams ir tikimės jų paramos ir palaikymo“, – kalbėjo savivaldybės Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Priėmė sprendimą

Visgi Kėdainių ligoninei užsižiebė vilties žiburėlis. Parlamentaras Tomas Bičiūnas, vadovaudamasis iš Kėdainių savivaldybės gautu raštu, Seimo Sveikatos komitetui pateikė siūlymą 2022 metų biudžete skirti 320 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto.

„Paskutinį kartą klausimą svarstėme Sveikatos reikalų komitete praėjusią savaitę (lapkričio 10 dieną), nes kolega Tomas Bičūnas pateikė pasiūlymą biudžetui dėl šio projekto įtraukimo.

Komitetas pasiūlymui pritarė.

Dar laukia svarstymas Seime“, – tikslino komiteto narė, parlamentarė Jurgita Sejonienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min