Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kėdainių senamiestyje nugriautas savavališkai suręstas statinys

Kėdainių senamiestyje nugriautas savavalis statinys.
KPD nuotr. / Kėdainių senamiestyje nugriautas savavalis statinys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigus beveik dvejus metus trukusiems teisminiams procesams, Kėdainių senamiestyje nugriautas savavalės statybos statinys, pranešė Kultūros paveldo departamentas (KPD).

Dar 2008 m. S.Žvikas Senojoje g. 6A Kėdainiuose tarp dviejų greta stovinčių pastatų, pastatė didesnę nei 2,10 m aukščio pastato sieną su lango anga, kurią įvardijo kaip „tvorą“.

Kaip teigiama KPD pranešime, šis statinys buvo statomas ne tik be statybos leidimo, bet ir be atliktų archeologinių tyrimų, pažeidžiant Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymą.

Užfiksavus savavališką statybą, sklypo savininkas pats atliko dalį statomo statinio nugriovimo darbų, t.y. demontavo perdengimo plokštes, pažemino sienų aukštį ir siekė, kad likę mūro sienų fragmentai, gretimam pastatui netekus pastovumo, galėtų tarnauti atramomis, sulaikančiomis pastato griūtį.

Tačiau KPD nesutiko, kad savavališko statinio dalis būtų palikta kaip atraminė siena ir kreipėsi į Kauno apskrities viršininko administraciją ir prašė kreiptis į teismą dėl savavalio statinio nugriovimo. Kėdainių apylinkės teismas 2009 m. balandžio mėn. priėmė sprendimą ieškinį tenkinti iš dalies ir įgaliojo savavalį statinį pertvarkyti į tvorą.

KPD nuomone, minėtu sprendimu Kėdainių apylinkės teismas kuria precedentą, kad kultūros vertybėje, t.y. valstybės saugomoje Kėdainių senamiesčio teritorijoje, galima savavalė statyba, vėliau ją įteisinant, atliekant pertvarkymą, prieš tai neatlikus jokių tyrimų. Todėl, nesutikdamas su savavalės statybos „įteisinimu“, KPD padavė apeliacinį skundą Panevėžio apygardos teismui, kuris 2010 m. kovo mėn. 20 d. panaikino ankstesnįjį teismo sprendimą ir įpareigojo S.Žviką per du mėnesius nugriauti savavališkos statybos statinį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min