Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kėdainių vaikams nėra vietos nei kieme, nei žaidimų aikštelėje

Prie pat vaikų žaidimo aikštelės dažnai susirenkantys alkoholio mėgėjai ne tik gąsdina vaikus, keikiasi, bet net ir šlapinasi net nesislėpdami.
Giedrės Minelgaitės nuotr. / Prie pat vaikų žaidimo aikštelės dažnai susirenkantys alkoholio mėgėjai ne tik gąsdina vaikus, keikiasi, bet ir šlapinasi net nesislėpdami.
Šaltinis: rinkosaikste.lt
0
A A

Tai, kad Kėdainių miestas atgyja, mato visi. Tvarkomi parkai, šaligatviai, žaidimų aikštelės, padaugėjo suoliukų prisėsti, šiukšlių dėžių. Liūdna, tačiau ne visada šiomis gražiomis iniciatyvomis gali pasinaudoti, tarkime, „normalūs“ žmonės. Kartais gražias miesto vietas okupuoja agresyviai nusiteikę alkoholio mėgėjai, kurie ne tik geria viešose vietose, bet ir šiukšlina, keikiasi, gąsdina praeivius, tuštinasi nė nesislėpdami.

Pabodo lėbavimai

Kėdainietė Gerda Pugalskytė neapsikentė po langais diena iš dienos lėbaujančių personų. Pasak moters, jos ir kitų kaimynų vaikams nebeliko vietos, kur pažaisti – po namo langais žaisti draudžia kapų ramybės norintys kaimynai, o žaidimų aikštelėje vaikai sulaukia nepageidaujamo girtuoklių dėmesio.

„Vienas mano vaikas dvejų metų amžiaus, o kitas – 14-os. Po namo langais kaimynai vaikams žaisti neleidžia, nepatinka jiems triukšmas, o žaidimų aikštelėje vaikai negali žaisti, nes ten ištisai baliai vyksta.

Mano sūnus, grįždamas iš krepšinio, buvo tų girtuoklių užkabintas, iškeiktas, net grasinimų sulaukė. Jeigu tik susirenka vaikai pažaisti – iš karto tie girti prieina, reikalauja duoti kamuolį, duoti jiems žaisti – visi sportininkai pasidaro“, – kalbėjo kėdainietė.

Moteris pasakoja, kad išgertuvės prie vaikų laisvalaikio zonos prasidėjo tada, kai buvo pastatyti nauji suoliukai, įrengtos šiukšlių dėžės – taigi jau beveik metus laiko tėvai negali ramia širdimi išleisti savo vaikų į kiemą.

„Mes norime, kad vaikai daugiau laiko praleistų kieme, tačiau tai darosi neįmanoma – iš namo kiemo vaikus veja pikti kaimynai, aikštelėje būti neįmanoma, nes girti kabinėjasi ir keikiasi.

Ten nuorūkos, buteliai, stiklai, švirkštai net su adatomis mėtosi, vaikai eina, renka, čiupinėja viską. Prisigėrę tie žmonės pradeda suptis, laužo tas sūpynes. Mums, tėvams, tokie vaizdai labai nepatinka.

Be to, ten geria ne tik vyrai. Ir moterys su vaikais ateina. Vaikai šalia žaidžia, o jie ant suoliukų lėbauja. Ir geria ten ne asocialūs asmenys. Jeigu gali brendžius visokius įpirkti, tai, matyt, namus tie žmonės turi“, – kalbėjo Gerda.

Priekaištavo už pilietiškumą

Moteris taip pat pasakoja, kad prieš metus laiko, kai lėbavimai dar nebuvo įgavę pagreičio, grįždama namo, ant suoliuko pamatė nugriuvusią moterį. Pamaniusi, kad jai kažkas blogo, iškvietė medikus, o paskui turėjo išklausyti jų priekaištus.

„Prieš metus buvau radusi moterį, pakritusią čia prie suoliuko. Buvo iškritę raktai, telefonas – galvojau, kad jai bėda nutiko. Iškviečiau greitąją. Greitoji atvažiavo už 40 minučių, aš su kūdikiu ant rankų laukiau, o greitoji atvykusi dar iškeikė mane, kad kam juos trukdau – negi nematau, kad moteris girta. Bet juk aš neprivalau jos uostyti“, – kalbėjo Gerda. Pašnekovė taip pat sakė ir pati bandžiusi duoti pastabą girtuokliaujantiems, ir policija jiems buvo kviesta, tačiau rezultatai nedžiugina.

Pasak moters, jos ir kitų kaimynų vaikams nebeliko vietos, kur pažaisti – po namo langais žaisti draudžia kapų ramybės norintys kaimynai, o žaidimų aikštelėje vaikai sulaukia nepageidaujamo girtuoklių dėmesio.

„Visai neseniai ryte buvome lauke su vaikais, o jie jau gėrė. Daviau pastabą tiems geriantiems, kad yra ankstyvas rytas, gal galima kitą vietą rasti gėrimui ir šlapinimuisi – tai buvau pasiųsta toli, buvo liepta susirinkti vaikus ir išeiti, jei nepatinka. Tai aš viena su vaikais juk neisiu su tais žmonėms ir nesikoliosiu. Eidama į lauką su vaikais, aš neimu telefono, tai kol būčiau nuėjusi, paskambinusi policijai, jie ir išsiskirstyti būtų spėję. Buvo kaimynai kvietę policiją, vieną kartą jie kelis geriančius išsivežė. Kitą kartą būna, iškvieti policiją, o atvažiuoja už poros valandų, kai balius pasibaigęs“, – pasakojo kėdainietė.

Moteris norėtų, kad policija imtųsi ryžtingesnių veiksmų. Galų gale – galėtų dažniau patruliuoti toje vietoje.

Reaguoja iš karto

Rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Dalius Ramonas tokiu atveju ragino gyventojus skambinti būtent jiems nemokama telefono linija 8 800 41 510. Viešosios tvarkos specialistai į gautus pranešimus reaguoja nedelsdami.

„Tokiu atveju gyventojus kviečiu kreiptis į Viešosios tvarkos specialistus. Žinoma, visą parą jie nedirba, tačiau darbo valandų metu sulaukę pranešimo į įvykio vytą jie vyksta nieko nelaukę. Jeigu paskambinama po darbo valandų, pranešėjas palieka savo žinutę, o ji yra išklausoma artimiausios darbo dienos ryte.

Žinoma, apie bet kuriuo paros metu vykstančius nusikaltimus reikia pranešti policijos pareigūnams. Tačiau šiuo konkrečiu atveju – kai viešai vartojami necenzūriniai žodžiai, geriama – tai yra administraciniai pažeidimai. Pagalbos centras turi nusikalstamos veiklos klasifikaciją, ir tokie pažeidimai priskiriami prie neskubių – dėl to policijos patruliai ir neskuba į tokius iškvietimus važiuoti.

Visus gyventojus raginu skambinti būtent nemokama linija – neikite tuo biurokratiniu keliu, nerašykite raštų. Paskambinus viskas išsprendžiama daug lengviau“, – komentavo D.Ramonas.

Tinka ir nuotraukos, ir filmuota medžiaga

Viešosios tvarkos specialistams daug padėti gali ir patys gyventojai. Matydami tokius ir panašius ramybės drumstėjus, jie gali juos nufotografuoti ar filmuoti – mat tokia medžiaga, kaip papildomi įrodymai ir paaiškinimai, labai pagelbėja specialistams.

„Gavę iškvietimą mūsų specialistai užfiksuotų daromą pažeidimą. Raginame ir gyventojus tą daryti – daugelis turi mobiliuosius telefonus, taigi gali daryti vaizdo įrašus, fotografuoti. Mums tai labai pagelbėja – paaiškinimai, filmuota medžiaga. Mes ir patys tą darome – filmuojame, fotografuojame bei naudojame kitas priemones ir tiriame susidariusias situacijas. Už alkoholio vartojimą ir necenzūrinę leksiką viešoje vietoje taikomos sankcijos. Jeigu nepilnamečiai asmenys taip daro – sankcijų sulaukti gali jų tėvai“, – komentavo D.Ramonas.

Skyriaus vedėjas pabrėžė – gyventojai skambinti gali nors ir kasdien. Jei pažeidimai nuolat kartojasi, tikrai nereikėtų baimintis „įkyrėti“. Kai kurie gyventojai jaučiasi nedrąsiai, nenori pasirodyti kaip skundikai ar nuolatiniai priekaištautojai. Tačiau tiesa ta, kad būtent tokiomis gerų žmonių silpnybėmis ir naudojasi tie, kuriems jokios taisyklės ir moralės normos nė motais.

Be to, gyventojai galėtų kreiptis į Policijos komisariato viršininką su prašymu, kad vienoje ar kitoje miesto vietoje policijos pareigūnai patruliuotų dažniau. Turėtų būti nurodytos priežastys, taip pat – paros metas, laikas, kada pažeidimai vyksta dažniausiai.

rinkosaikste.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min