Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2021 01 07

Kėdainių spaudoje – diskusija dėl renginio, įvykusio karantino metu

Praėjusių metų pabaigoje surengtai Kėdainių krašto kultūros premijos apdovanojimų ceremonijai, trukusiai apie 40 minučių, savivaldybės administracija išleido įspūdingą sumą. Nuotoliniu būdu transliuotas Kauno styginių kvarteto ir solistės Ritos Preikšaitės koncertas, renginio vedėjo aktoriaus Gintaro Mikalausko ir aptarnaujančio personalo paslaugos atsiėjo 3 568 eurų.
Kėdainių krašto kultūros premijos apdovanojimų ceremonija
Kėdainių krašto kultūros premijos apdovanojimų ceremonija / „Kėdainių mugės“ nuotr.

Apie 40 minučių trukusi tiesioginė transliacija internetu vyko iš Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus salės. Renginys susidėjo iš dviejų dalių – maždaug 20 minučių koncerto ir tiek pat laiko trukusių pretendenčių pristatymo bei sveikinimo kalbų.

„Negalime sau leisti...“

„Kėdainių mugė“ rajono savivaldybės vadovų paklausė, ar pandemijos akivaizdoje ir griežto karantino sąlygomis nebuvo minties atsisakyti šio renginio, į kurį susirinks daugiau kaip dešimt žmonių iš kelių šalies miestų – Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, galbūt surengti kuklesnę ne tokią brangią vaizdo transliaciją.

„Tai yra vienas iš vertingiausių mūsų savivaldybės apdovanojimų. Jo istorija yra labai subtili ir net, drįstu pasakyti, šventa, nes tuo metu, prieš 30 metų, dar vos skleidžiantis Sąjūdžiui, mūsų visų numylėta daktarė, šviesios atminties gydytoja savo asmenines lėšas padavė žmonėms į rankas, kad jie būtų panaudoti kilniam tikslui.

Negalime leisti, kad pandemija įveiktų šią ceremoniją, kaip telkiančią ir brangiausią. Kaip vieną iš svarbiausių. Kas liks iš mūsų, jei neliks tradicijos? – rašoma J.Liutkienės laiške.

Pasirinko kultūros žmones, kaip didžiausius šviesulius, kurie ir per visus 30 metų, ir iki šiol yra mūsų gyvasties, dvasingumo palaikytojai ir tolerancijos mokytojai.

Per 30 metų šios premijos nesunaikino niekas, jokios partijos, jokios ideologijos, jokie individai jos nekvestionavo tiesiog nusilenkdami prieš pačios idėjos ir privataus žmogaus gerumą bei kilnumą, atiduodami pagarbą tiems, kad juos pačius palaiko apisprendimų ar ieškojimų kelyje.

Negalime leisti, kad pandemija įveiktų šią ceremoniją, kaip telkiančią ir brangiausią. Kaip vieną iš svarbiausių. Kas liks iš mūsų, jei neliks tradicijos? Jei neliks pagarbos? Jei neliks vilties?

Kultūros premijos įteikimo ceremonija yra ne tik pati prasmingiausia, bet ir pati gražiausia, daugiausia tikrų klasikinių ir būtinų elementų išlaikiusi mūsų ceremonija. Iš šios ceremonijos, kaip iš mūsų geriausios mūsų bendruomenės ceremonijos, buvo kurtos ir gana naujos Merų inauguracijų ceremonijos“, – rašoma rajono savivaldybės mero patarėjos Jorūnės Liutkienės atsiųstame laiške.

Svarstė ne dieną

Į klausimus, kas prisiims atsakomybę, jeigu šis renginys, į kurį susirinks kelių rajonų gyventojai, taps COVID-19 židiniu ir ar nesvarstyta galimybė tuos apie 3,5 tūkst. eurų, skirtų renginio išlaidoms, atiduoti rajono medikams, kad jie įsigytų būtiniausių priemonių arba galbūt sumą išleisti didesniam gyventojų testavimui? Savivaldybės atstovė atsakė: „Svarstėme visas situacijas ne vieną dieną ir ne vieną susirinkimą.“

Sulaukė pranešimų

Likus keletui dienų iki gruodžio 22-osios, kai turėjo vykti apdovanojimų ceremonija, į „Kėdainių mugę“ kreipėsi pora kėdainiečių, kuriems rūpėjo, ar karantino metu, kai šalyje uždrausti visi renginiai, gali vykti tokia ceremonija.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų atsiųstame laiške primenama, kad draudžiami visi viešose vietose, atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, išskyrus: aukšto meistriškumo sporto varžybas, kai jos vyksta be žiūrovų ir užtikrinami kiti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo reikalavimai.

Nuvykę į įvykio vietą pažeidimų policininkai nenustatė, tik papildomai organizatorius informavo laikytis visų Vyriausybės nurodymų.

Tądien prieš renginį pareigūnai sulaukė kelių anoniminių pranešimų dėl būsimos transliacijos, todėl apsilankė Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus salėje. Nuvykę į įvykio vietą pažeidimų policininkai nenustatė, tik papildomai organizatorius informavo laikytis visų Vyriausybės nurodymų.

Ministerijos atsakymas

Susidariusi situacija nedavė aiškaus atsakymo, todėl „Kėdainių mugė“ kreipėsi į Kultūros ministeriją prašydama aiškaus atsakymo, kokius renginius galima organizuoti, o kokių – ne.

Kultūros ministerija informavo, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime dėl karantino paskelbimo yra numatyta, kad Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse bei privačiame sektoriuje darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas (darbą) būtina atlikti darbo vietoje, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

„Taigi dirbti darbo vietoje galima, jeigu užtikrinamos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos. Vykdyti veiklą nuotoliniu būdu, daryti renginių transliacijas laikantis rekomendacijų ir užtikrinant minėtas sąlygas nėra draudžiama“, – rašoma Kultūros ministerijos atsakyme.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius