Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 11 10, 09:15

Kedžio byla: teisėjas – ne pedofilas, o intrigų teisme auka?

Tyrėjai mano, kad teisėjui Jonui Furmanavičiui mesti įtarimai dėl Drąsiaus Kedžio dukters tvirkinimo yra laužti iš piršto, o šmeižiko reikia ieškoti tarp nužudyto teisininko kolegų.
Drąsius Kedys
Drąsius Kedys / M.Patašiaus/ „Lietuvos rytas“ nuotr.

Jau aišku, kad J.Furmanavičius nepažinojo nei D.Kedžio dukters, nei jos motinos Laimutės Stankūnaitės, nei mergaitės tvirkinimu įtariamo Andriaus Ūso, rašo „Lietuvos rytas“.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo patikrintos telefono pokalbių išklotinės.

Paaiškėjo, kad per pastaruosius kelerius metus teisėjas niekada nėra kalbėjęs nei su A.Ūsu, nei su L.Stankūnaite.

Be to, techninėmis priemonėmis nustatyta, kad tuo metu, kai esą tvirkinta mergaitė, J.Furmanavičius buvo visai kitose vietose.

Be to, per pastarąją apklausą mergaitė iš nuotraukos neatpažino J.Furmanavičiaus.

Žvilgsniai krypsta į kolegę

Ieškodami, kas galėjo mesti šešėlį ant teisėjo, pareigūnai žvilgčioja į jo kolegę Neringą Venckienę. Manoma, jog ji galėjo įtikinti savo brolį D.Kedį, kad su A.Ūsu mergaitę tvirkino ir J.Furmanavičius.

Aštuonerius metus – nuo 1999-ųjų iki 2007-ųjų – Kauno rajono apylinkės teismo teisėja išdirbusi N.Venckienė niekuomet neslėpė, kad nori kilti karjeros laiptais ir tapti apygardos teismo teisėja.

Tokia proga pasitaikė 2007-ųjų vasarą, kai Kauno apygardos teisme atsilaisvino Civilinių bylų skyriaus teisėjo vieta.

Pati išsirinko auką?

Tačiau net ir tapusi šio teismo teisėja, N.Venckienė, atrodo, nebuvo visiškai patenkinta. Kalbama, kad ji labiau troško nagrinėti baudžiamąsias bylas. Tai ji darydavo Kauno rajono apylinkės teisme.

Be to, baudžiamosios bylos – ir jos vyras advokato Aido Venckaus specializacija. Tačiau artimiausiu metu niekas neketino palikti Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo posto. Bet užimti išsvajotą kėdę galima ir tuomet, jei ją atlaisvina susikompromitavęs teisėjas.

J.Furmanavičius buvo bene silpniausia grandis tarp Kauno apygardos baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų. Prieš kelerius metus jis tik per plauką liko poste, kai buvo sulaikytas girtas prie vairo.

Galbūt teisėja N.Venckienė puikiai suprato, kad dar vienas menkiausias skandalas – ir jos kolega su tarnyba turės tuoj pat atsisveikinti.

Kad rezgamos įvairios intrigos, nujautė ir J.Furmanavičius. Tai iš vieno, tai iš kito kolegos jis išgirsdavo skleidžiamų paskalų apie jo asmeninį gyvenimą, santykius su moterimis ir vyrais.  Teisėjas nujautė, kad šias paskalas galėjo skleisti N.Venckienė. Nors jų kabinetai buvo greta, pastaruoju metu jis su savo kolege nesikalbėjo.

Surado tokias pat pavardes

Tačiau vien paskalomis apie įtartiną gyvenimo būdą teisėjo iš posto neišvarysi.

Daug rimtesnis pretekstas atsirado, kai N.Venckienės brolis D.Kedys viešai apkaltino A.Ūsą, kad jis tvirkina jo dukterį.

Nors iš pradžių šiame skandale J.Furmanavičius nebuvo minimas, netrukus atsirado puiki proga į šią istoriją įpainioti ir jį.

Tai atsitiko po D.Kedžio vizito į Kauno viešbutį „Baltosios burės“.

Vyriškis įtarė, kad būtent čia buvo tvirkinama jo duktė.

Patikrinęs registracijos žurnalus, D.Kedys išsiaiškino, kad viešbutyje buvo apsistojęs Ūsas ir Furmanavičius.

Galimas dalykas, jog iš brolio sužinojusi, kad Furmanavičius yra lankęsis „Baltosiose burėse“, N.Venckienė ir sugalvojo versiją, jog tvirkintojas – jos kolega J.Furmanavičius.

Sesuo padėdavo broliui

Teisėja padėjo savo broliui rašyti prieš J.Furmanavičių nukreiptus skundus, kaltino jį mažametės tvirkinimu. Galimas dalykas, kad rašyti skundus padėjo ir jos vyras advokatas.

Šis teisininkas ypač išgarsėjo 2006 metais gindamas garsų Garliavos pedofilą Elvį Bendoraitį, kuris savo viešnamyje buvo įdarbinęs kelias 7–8 klasių moksleives.

Kad N.Venckienė aktyviai prisidėjo prie D.Kedžio skundų, nustatė ir ekspertai. Iš atspindžio televizoriuje buvo pastebėta, kad D.Kedžiui filmuojant dukters parodymus jam už nugaros stovėjo N.Venckienė ir ženklais rodė mergaitei, ką sakyti.

Viešbutyje – visai kiti žmonės

Bet po tragedijos, kai D.Kedys, įtariama,  nušovė du žmones, paaiškėjo, kad visos N.Venckienės versijos apie J.Furmanavičių subliūško.

Tyrėjai išsiaiškino, kad Furmanavičius iš tiesų lankėsi viešbutyje „Baltosios burės“. Tačiau tai buvo ne teisėjas, o jo bendrapavardis. Pareigūnai rado šį vyriškį. Jis patvirtino, kad slapčia nuo žmonos su meiluže nakvojo viešbutyje. Paaiškėjo ir tai, kad „Baltosiose burėse“ apsistojęs Ūsas – taip pat ne įtariamasis A.Ūsas, o visai kitas žmogus.

Nesitikėjo tokios atomazgos

Šią istoriją narpliojantys tyrėjai mano, jog N.Venckienė nesitikėjo, kad psichologinę pusiausvyrą praradęs jos brolis griebsis ginklo. „Brolio surengtos žudynės pribloškė ją pačią. Manau, ši moteris galvojo tik apie tai, kad sukompromituotas J.Furmanavičius neteks posto“, – sakė vienas bylą tiriantis pareigūnas.

Kaip Kauno apygardos teismas pasitiko į darbą sugrįžusią N.Venckienę, skaitykite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min