Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 21d. 10:56

Kedžio bylos atgarsiai: teisėjai dar stiprina apsaugą

„Pypsintys“ teismo rūmų vartai
15min.lt nuotr. / Pypsintys teismo rūmų vartai

Vilniaus apygardos teismo kancleris patvirtino, kad rūmus saugančiam policininkui liepta tikrinti lankytojus: „Jeigu ginklą nešis, atims!“

15min.lt jau ne sykį pasakojo, kaip jautriai mūsų šalies teisėsauga reagavo į Drąsiaus Kedžio istoriją, kai Kaune buvo nušautas Jonas Furmanavičius.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Vilniaus apygardos teismas
Buvę KGB rūmai, kuriuose įsikūrę Vilniaus apygardos bei Lietuvos apeliacinis teismai.

Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė skubiai sušaukė spaudos konferenciją ir retoriškai žiniasklaidos paklausė: kaip dabar nagrinėti bylas? Teisėjų lyderė aiškino, kad teismų darbuotojai irgi yra žmonės, todėl kruvini Kauno įvykiai gali atsiliepti rezonansinių bylų nagrinėjimui. Juolab kad teismai iš esmės nėra saugomi.

Be to, neseniai Lietuvos teisėjai sulindo į savotišką pogrindį: iš interneto buvo išimtos visos Temidės tarnų biografijas iliustruojančios portretinės fotografijos.

15min.lt pasakojo ir apie specialiąsias saugumo priemones Generalinės prokuratūros būstinėje: sugriežtinta įvažiavimo į pastato sostinės Rinktinės gatvėje požeminį garažą tvarka, užrakintas ir šoninis įėjimas. Saugumo priemonių imtasi, nors, anot pastato architekto, silpnų vietų statinys praktiškai neturi.

Teismuose ginkluoti nelaukiami

Vilniaus apygardos teismo kancleris Algimantas Žalgevičius portalui 15min.lt patvirtino, kad papildomų saugumo priemonių imtasi ir pagrindinėje sostinės gatvėje esančiame pastate. Kaip buvę KGB rūmai žinomame pastate Gedimino prospekte įsikūręs ne tik apygardos, bet ir Lietuvos apeliacinis teismas.Nebuvo tokios įtampos, ramiau gyvenome, – kodėl anksčiau metalo detektorių nereikėjo, paaiškino teismo kancleris.

Netoli paradinio įėjimo, pirmojo aukšto fojė, įjungti specialūs vartai su integruotais metalo detektoriais.

„Detektorius dirba, o policininkas aplinkui, per 5 metrus, vaikščioja. Jeigu pamato, kad labai pypsi, jis patikrina“, – sakė teismo kancleris A.Žalgevičius.

15min.lt pašnekovas priminė, kad pagal galiojančią tvarką į teismo rūmus draudžiama įsinešti netgi legaliai, savigynai įsigytus ginklus.

Kanclerio žodžiais tariant, apsiginklavusiam teismo lankytojui būtų pasiūlytos dvi išeitis: išeiti ir grįžti be ginklo arba palikti jį policininko kambarėlyje. „Yra kur laikyti, pareigūnas ten turi seifą“, – sakė A.Žalgevičius.

Paklaustas, kas galėtų dominti pastatą saugantį pareigūną, kancleris sakė: „Daugiausia ginklai.“

A.Žalgevičius dar pridūrė: „Jeigu didelis peilis, irgi supypsės ir atims.“

„Anksčiau ramiau gyvenome“

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./„Pypsintys“ teismo rūmų vartai
Pypsintys teismo vartai

Kodėl dar prieš kelerius metus įrengti metalo detektoriai ligi šiol nebuvo naudojami?

„Nebuvo tokios įtampos, ramiau gyvenome“, – paaiškino 63 metų kancleris.

Prieš keletą dienų šiuose teismo rūmuose buvo užrakintas ir pagalbinis įėjimas iš kiemo. Ant durų kabėjo skelbimas, kad įėjimo nėra dėl laikinų techninių kliūčių. Šiuo keliu galima patekti į teismų pastatą išvengiant detektoriaus.

Yra ir dar vienas papildomas įėjimas iš kiemo, kurio teisėjai nutarė neblokuoti. Per ten konvojaus pareigūnai vedžioja į teismą nuteistuosius bei įtariamuosius. Tiesa, šiuo atveju iš kiemo laisvai patekus į laiptinę, netrukus susiduriama su elektroninę spyną turinčiomis durimis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min