Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kedžio sekėjams – policijos ultimatumas (atnaujinta 23.55 val., naujos nuotraukos, video)

Antradienio vakaras prie prokuratūros
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Antradienio vakaras prie prokuratūros
Šaltinis: 15min
0
A A

Pievoje prie Generalinės prokuratūros būstinės palapines pasistatę ir bado akciją paskelbę aktyvistai teigia sulaukę pareigūnų įspėjimo, jog naktį privalo išsikraustyti, antraip bus iškraustyti jėga. Tačiau jokių incidendų neįvyko: prieš vidurnaktį susitikę policininkai ir piketuotojai bendravo geranoriškai.

Sostinėje prie Generalinės prokuratūros pastato badaujantiems Drąsiaus Kedžio sekėjams, reikalaujantiems rimtesnio pedofilijos bylos tyrimo, – neramios minutės.

Akcijos dalyviai 15min.lt pasakojo, jog antradienį jų aktyvistei Lidijai paskambino sostinės 1-ojo komisariato (kurio teritorijoje yra prokuratūra – aut. past.) viršininku prisistatęs pareigūnas ir paaiškino, kad naktinėms akcijoms reikia specialaus leidimo.

Kaip žinoma, vieną naktį piketuotojai prie prokuratūros jau praleido, kad galėtų pasistatyti biotualetą ir pavėsines, jie gavo valdžios leidimą. Tačiau šis dokumentas, kaip piketuotojai suprato iš policijos paaiškinimų, nenumato akcijos dalyvių nakvynės.

Anot 15min.lt pašnekovų, badautojų atstovei buvo tiesiai šviesiai pasakyta: 23 val. į bado akcijos vietą atvyks patruliai, jie norės įsitikinti, ar organizatoriai turi naktinį leidimą. „Mums pasakė, kad jei ne, būsim iškraustyti, vos ne išvežti ir areštuoti“, – pasakojo akcijos dalyviai.

Antradienio vėlų vakarą prie prokuratūros bado akcijoje dar dalyvavo pirmoji šį streiką pradėjusi pamaina. Prie badautojų prisidėjo keli nauji aktyvistai, kurie žada tęsti akciją nuo trečiadienio.

Pirmadienio pavakarę, apie 18 val., pradėtos akcijos pirmoji para praėjo ganėtinai ramiai.

Anot badautojų, itin turiningas buvo antradienio rytas. Dar prieš 7 val. judėjimo „Drąsiaus kelias“ nariai su negyvo D.Kedžio nuotraukomis patraukė prie pastato durų, kur į darbą rinkosi prokurorai.

Badautojai sveikinosi su jais, rodė plakatą su užrašu „Drąsius nužudytas. Tikrinkite nužudymo bylą“ bei mirusio D.Kedžio nuotraukas „be smurto žymių“, linkėjo geros dienos.

Kovotojams su pedofilija įsiminė, jog buvęs laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas automobiliu pravažiavo pro akcijos dalyvius į juos net nepažvelgęs. Tuo tarpu naujasis Generalinės prokuratūros vadovas Darius Valys piketuojams netgi paspaudė rankas, pasišnekėjo, tačiau tvirtino kol kas neturįs pagrindo netikėti penkiais ekspertais, kurie tikina, jog D.Kedys mirė pats, užspringęs žolele ir skrandžio turiniu.

Vėliau visą dieną badautojai šiurpino praeivius, rodydami mirusio D.Kedžio nuotraukas „be smurto žymių“ ir prašydami pritariančiųjų pasirašyti dėl 2009 metų spalio 6-osios Vilniaus apygardos teismo nutarties, kuria konstatuota, kad įtarimai Laimai Stankūnaitei nepareikšti nepagrįstai. Pasirašiusieji reikalauja, kad nutartis būtų vykdoma.

Papildyta 23.20 val. Situacija badautojų stovykloje prie prokuratūros rūmų ir po 23 val. išliko rami. Prie palapinių yra apie dešimt aktyvistų. Parke taip pat būriuojasi kelios dešimtys smalsuolių. Vieni iš jų priėję prie palapinių, kiti sėdi ant suolelių parke ir stebi, kuo viskas baigsis.

Madaug 23.08 val. aikštelėje prie prokuratūros pastato pasirodė policijos patrulių automobilis. Stovykloje iš karto kilo šurmulys. Tačiau policininkai tik trumpai stabtelėjo, neišlipdami iš automobilio apžvelgė situaciją, apsisuko ir išvažiavo.

Badautojų stovykloje atsirado ir Seimo narys Saulius Stoma. Parlamentaras aktyvistams žada stotis už juos mūru ir parūpinti visus reikalingus leidimus, kad jiems būtų netrukdoma prie prokuratūros budėti kiaurą parą.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Badautojų stovyklos patikrinti naktį atvykęs pareigūnas papraaė dokumentų ir užsiraaė kai kuriuos duomenis.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Badautojų stovyklos patikrinti naktį atvykęs pareigūnas paprašė dokumentų ir užsirašė kai kuriuos duomenis.

Papildyta 23.55 val. Maždaug 23.40 val. į badautojų stovyklą pėsčiomis atėjo du policijos patruliai. Jie paaiškino, kad gavo budėtojo nurodymą patikrinti, kas vyksta prie prokuratūros pastato, pasiteiravo, kas yra akcijos organizatorius, bei paprašė parodyti leidimus rengti akciją.

Piketo dalyviai pateikė turimus dokumentus ir prisipažino, kad naktinei akcijai leidimo neturi, bet užtikrino, jog nuo pat trečiadienio ryto, tarpininkaujant Seimo nariui S.Stomai, juo pasirūpins.

Su akcijos dalyviais bendravę pareigūnai mandagiai padėkojo už suteiktą informaciją bei parodytus dokumentus ir pasišalino. Susirinkusieji juos palydėjo plojimais ir džiaugsmingais šūkiais.

VIDEO: 15min.lt - Kedžio sekėjus naktį lankė policija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min