Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kedžio teta: policijos pradėtos bylos yra prokurorų spaudimas (atnaujinta 17.45 val.)

D.Kedžio teta A.Skučienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / D.Kedžio teta A.Skučienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dviem žmogžudystėmis įtariamo Drąsiaus Kedžio teta Audronė Skučienė dėl dalyvavimo prie Kauno apygardos prokuratūros vykusiuose mitinguose turėjo aiškintis Centro policijos nuovados tyrėjams.

Po praėjusį penktadienį ir pirmadienį prie prokuratūros pastato surengtų mitingų Kauno policija dėl susirinkimų tvarkos ir miesto tvarkymo bei švaros taisyklių pažeidimų pradėjo tris administracines bylas.

Tyrimus atliekantys Centro policijos nuovados pareigūnai ketvirtadienį apklausė abiejuose mitinguose dalyvavusią D.Kedžio krikšto mamą A.Skučienę. Moteris teigė, kad jai jokie įtarimai kol pareikšti nebuvo. Pareigūnai ją ketvirtadienį apklausė kaip liudytoją.

Vadina prokurorų spaudimu

„Mitinge buvę pareigūnai parašė pareiškimą, kad mes negerai elgėmės ir klijavome lipdukus. Pareigūnai užfiksavo, kad aš rinkau parašus ir televizijoms daviau interviu. Manęs klausė, kas dalyvavo, ar pažįstu ten buvusius žmones. Dar klausė, ar aš mitingo neorganizavau“, – su savo advokate išėjusi iš nuovados, pasakojo D.Kedžio teta ir patikino, jog prie mitingo organizavimo tikrai neprisidėjo.

A.Skučienė tvirtino, kad policijos pradėtos bylos ją sukrėtė. Moteris neslėpė mananti, jog už tyrimus pradėjusių pareigūnų nugarų slypi aukščiausių miesto prokurorų interesai.

„Tai yra prokuratūros spaudimas. Jeigu negalima pereiti Laisvės alėja ir kur nors stabtelėti, ją reiktų pervadinti į Betingio alėją“, – tikino moteris.

Mitingai vyks ir toliau

Kauno Centro policijos nuovados pareigūnai svarsto, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos Respublikos himno išniekinimo. Paklausta, kaip vertina pirmadienį prie prokuratūros mažamečių vaikų sugiedotą himno perdarinį, A.Skučienė tvirtino jo negirdėjusi.

„Bijau sakyti, bet man atrodo, kad po spalio 5 dienos įvykių per vienas laidotuves buvo išniekinta Lietuvos vėliava“, – veikiausiai turėdama omenyje nušauto teisėjo Jono Furmanavičiaus laidotuves kalbėjo moteris.

A.Skučienė tikino, kad mitingų bus ir ateityje. Tiesa, dabar ketinama juos rengti prieš tai gavus oficialius leidimus.

„Su politikų pagalba mes gal darysime Vilniuje daug didesnį mitingą“, – žadėjo A.Skučienė ir pridūrė, jog tiksli mitingo data ir vieta bus pranešta vėliau.

Papildyta 17.45 val. Kauno Centro policijos nuovados viršininkas Raimondas Zinkevičius patvirtino, jog A.Skučienei įtarimai kol nėra pareikšti.

„Apklausa vyko dviem etapais. Iš pradžių aiškinomės, kas organizavo piketą ir kas platino skelbimus dėl jo. Antrame etape stengėmės išaiškinti jai susirinkimo įstatymą, kurį atspausdinome ir jai įteikėme, kad žinotų ateityje, kur kreiptis dėl leidimo rengti piketą“, – kalbėjo komisaras.

R.Zinkevičius, paklaustas, kodėl apklausta buvo būtent A.Skučienė, sakė: „Ji ten buvo, ji rinko parašus. Būtent todėl ji ir buvo apklausta“.

Centro policijos nuovados viršininkas patikino, jog artimiausiu metu tyrėjai planuoja apklausti dar kelis mitinge dalyvavusius asmenis. Komisaras, atmetęs iš A.Skučienės lūpų nuskambėjusius kaltinimus spaudimu, akcentavo, jog „visi susirinkimai ir piketai turi vykti civilizuotai, prieš tai gavus leidimą“.

Tačiau paklaustas, kodėl policija administracinių bylų nepradėjo po praėjusių metų spalį prie Kauno apygardos prokuratūros vykusių mitingų, R.Zinkevičius to paaiškinti nesugebėjo.

„Kiekvienu atveju imamės veiksmų priklausomai nuo aplinkybių. Kiekvienu atveju, jeigu tiktai būna pažeistas įstatymas, mes pradedame tyrimą“, – aptakiai atsakė R.Zinkevičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min