Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 7d. 14:20

Keičiama ekstremaliųjų situacijų skelbimo ir atšaukimo tvarka

Vyriausybė pritarė savivaldybės lygio ekstremalių situacijų skelbimo ir atšaukimo tvarkos pakeitimams.

Savivaldybės lygio ekstremali situacija bus skelbiama tuo atveju, kai numatoma, jog ekstremaliųjų įvykių likvidavimas ir neatidėliotini paieškos darbai savivaldybės teritorijoje gali užtrukti ilgiau kaip 24 valandas. Vyriausybės nutarime taip pat numatytos sąlygos, kuriomis vadovaudamasis savivaldybės administracijos direktorius gali skelbti ekstremalią padėtį.

Vyriausybės sprendimu priimtos naujos nuostatos ir dėl valstybės lygio ekstremalios padėties atšaukimo. Anksčiau valstybės lygio ekstremali padėtis būdavo atšaukiama tik pašalinus jos padarinius. Šios nuostatos atsisakyta atsižvelgiant į tai, kad padarinių šalinimas gali trukti labai ilgai – net ir tuo metu, kai ekstremaliosios situacijos keliamas pavojus gyventojų sveikatai, gyvybei ar aplinkai išnyksta.

Vyriausybė taip pat įpareigojo Vidaus reikalų ministeriją iki šių metų gegužės 1 d. parengti atitinkamas Civilinės saugos įstatymo pataisas, kuriomis būtų nustatyta, kad savivaldybės lygio ekstremaliai situacijai trunkant ilgiau kaip 6 mėnesius yra skelbiama valstybės lygio ekstremalioji situacija. Šis pakeitimas leis Vyriausybei svarstyti kiekvienos užsitęsusios savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos pagrįstumą ir priimti atitinkamus sprendimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min