Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 12d. 06:25

Keičiasi išmokų vaikams sąlygos

Vaikai
Photos.com / Vaikai

Vasario 19 dieną Seimui priėmus išmokos vaikams įstatymo pakeitimus, nuo kovo 1-osios pasikeitė išmokos mokėjimo sąlygos.

Išmoka vaikui skiriama be papildomo prašymo ir pajamų vertinimo (tęsiama toliau):

šeimoms, auginančioms vaikus iki 3 metų;

globojamiems vaikams;

gausioms šeimoms (auginančioms tris ir daugiau vaikų);

šeimoms, gaunančioms socialinę pašalpą ar mokinių nemokamą maitinimą.

Šeimoms, auginančioms 1 ar 2 vaikus nuo 3 iki 18 metų ir vyresniems, besimokantiems pagal bendrojo lavinimo programą ar profesinio mokymo programą pirmai kvalifikacijai įgyti, bet ne ilgiau kaip iki 21 metų, nuo kovo 1 dienos išmoka vaikui bus skiriama atsižvelgiant į šeimos pajamas už 2008 kalendorinius metus (vienam šeimos nariui per mėnesį neturi viršyti 3 valstybės remiamų pajamų (1050 Lt)).

Išmokos vaikui dydis nesikeičia:

nuo vaiko gimimo dienos iki 3 metų bus mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (97,5 Lt) per mėnesį, kai šeimoje yra vienas ar du vaikai;

nuo vaiko gimimo dienos iki 3 metų – 1,1 bazinės socialinės išmokos dydžio (143 Lt) išmoka per mėnesį, kai šeimoje yra trys ar daugiau vaikų;

nuo 3 iki 18 metų ir vyresniam, besimokančiam pagal bendrojo lavinimo ar profesinio mokymo pirmajai kvalifikacijai įgyti programas, bet ne ilgiau kaip iki 21 metų – 0,4 bazinės socialinės išmokos (52 Lt) dydžio per mėnesį,  kai šeimoje yra vienas ar du vaikai;

nuo 3 metų ir vyresniam, besimokančiam pagal bendrojo lavinimo programą, pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuojančiam aukštojoje mokykloje pagal dieninės studijų formos nuosekliųjų studijų programą (įskaitant ir akademinių atostogų laikotarpį), bet ne ilgiau, kaip iki jam sukanka 24 metai, skiriama 0,75 bazinės socialinės išmokos (97.5 Lt) dydžio išmoka per mėnesį, kai šeimoje trys ir daugiau vaikų. 

Šeimoje, auginančioje vieną ar du vaikus, vienas iš tėvų kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją, į Socialinių reikalų skyriaus darbuotoją, užpildo prašymą, kuriame patvirtina, kad jo šeimos  praėjusių metų pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės, kaip 1050 Lt. Pareiškėjas, pateikdamas prašymą, patvirtina ne tik savo pateiktų duomenų teisingumą, bet ir sutinka, kad prašyme pateikti duomenys būtų perduoti Valstybinei mokesčių inspekcijai, o informacija apie suteiktą piniginę socialinę paramą ir kitoms institucijoms. Jei šeimos pajamos einamais metais sumažėja – pareiškėjas kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją, į Socialinių reikalų skyriaus darbuotoją, užpildo prašymą ir pateikia pažymas apie praėjusių 12 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi mėnesio pajamas, kurios vienam šeimos nariui bus mažesnės kaip 1050 Lt.

Skiriant išmoką vaikui (šeimoms, auginančioms vieną ar du vaikus), bus įskaitomos visų šeimos narių gaunamos pajamos, kaip tai yra numatyta Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo (Žin., 2003, Nr.73-3352; 2006, Nr.130-4889) 15 straipsnyje, t. y. su darbo santykiais susijusios pajamos, autorinis atlyginimas, valstybinės ir iš kitų žinybų gautos pensijos ar pensijų išmokos, individualios įmonės savininko pajamos, pajamos iš žemės ūkio veiklos, piniginės lėšos vaikui išlaikyti (alimentai), Darbo biržos pažyma, turto nuomos pajamos, turto pardavimo pajamos, stipendijos, išskyrus socialinę stipendiją, gautos dovanų piniginės lėšos, paveldėtos piniginės lėšos, užsienyje ar užsienio valstybės gautos lėšos, loterijų ar kitų žaidimų laimėjimai, prizai, kitos faktiškai gautos pajamos.

Kreipiantis dėl išmokos vaikui skyrimo, būtina pateikti:
prašymą (pildomas vietoje);
asmens, turinčio teisę gauti išmoką, tapatybę patvirtinantį dokumentą;
vaiko (-ų) gimimo liudijimo (-ų) originalą; (-us).

Specialistai, turi teisę pareikalauti ir kitų, tam tikras aplinkybes patikslinančių dokumentų. Išmoka vaikui skiriama ir mokama nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos ir grąžinama ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo visų dokumentų, būtinų išmokai skirti, pateikimo dienos. Pasibaigus paskirtos išmokos vaikui mokėjimo terminui, šeima dėl tolesnio išmokos vaikui skyrimo turi vėl kreiptis ir nurodyti duomenis apie šeimos pajamas.

Išankstinė registracija galima interneru: adresu http://socialinis.kaunas.lt/ arba seniūnijose pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

Išsamesnė informacija teikiama nemokama telefono linija 8 800 22112 ir tel. 42 44 40.

Daugiau informacijos apie išmoką vaikui rasite LR išmokų vaikams įstatyme (Žin., 1994, Nr. 89-1706; 2004, Nr. 88-3208; 2006, Nr. 68-2496; 2008, Nr. 81-3175, 2009, Nr. 25-983)

Kur kreiptis
Dėl išmokos vaikui (-ams) skyrimo prašome kreiptis pagal deklaruotą gyvenamąją vietą į seniūniją, į Socialinių reikalų skyriaus darbuotoją.
Dokumentai priimami:
pirmadienį, antradienį, trečiadienį nuo 8 iki 12 val. ir nuo 13 iki 17 val.,
penktadienį nuo 8 iki 12 val. ir nuo 13 iki 15.45 val.

Temos: 1 Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min