Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 2d. 14:12

Keičiasi leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo tvarka

28-ųjų Medininkų tragedijos metinių minėjimas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Lietuvos vėliava

Nuo rugsėjo 1 d. įsigaliojo užsieniečių teisinę padėtį reglamentuojančio įstatymo pasikeitimai, susiję su leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimu, praneša Vidaus reikalų ministerija.

Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties" pakeitimais įgyvendinamos priemonės leis supaprastinti ir pagreitinti imigracijos procedūras bei su mažinti galimybes jomis piktnaudžiauti, prisidės prie užsieniečių teisėto buvimo kontrolės, subalansuotos migracijos politikos stiprinimo.

Nuo rudens didžioji dalis prašymų dėl leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo bus priimami tik Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos padaliniuose. Į Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas užsienyje bus galima kreiptis tik tais atvejais, jei asmuo turi teisę atkurti pilietybę, yra lietuvių kilmės, ar yra perkeliamas įmonės viduje.

Nuo šiol aukštos kvalifikacijos darbuotojams teikiant prašymą laikinai gyventi nebebus būtina pateikti papildomų dokumentų – kvalifikaciją ir atitiktį darbo vietai vertins pats darbdavys, taip pat supaprastintos darbdavio keitimo procedūros užsieniečiams, jau turintiems leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.

Orientuojantis į investicijas ir į galimybę pritraukti asmenis, kurie galėtų investuoti Lietuvoje, nustatytas naujas leidimo laikinai gyventi išdavimo pagrindas ekonomiškai labiausiai išsivysčiusių valstybių piliečiams –jiems nereikės gauti leidimo užsiimti tam tikra veikla, bus paprastesnės sąlygos atvykti su šeimos nariais, steigiant įmonę nebus taikomi reikalavimas dėl darbuotojų, kapitalo ir pan.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min