Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keis elektros kainų nustatymo tvarką (atnaujinta 15.33)

Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien ministrų kabinetas svarstė Elektros energetikos įstatymo pataisas, kurias ruošiamasi teikti svarstyti Seimui. Tikinama, kad bus siekiama, jog vartotojas pats galėtų nuspręstui, iš kurios elektros energijo tiekėjo pirkti elektrą.

„Vyriausybė siekia suteikti daugiau teisių kainų komisijai, kad ji galėtų šiek tiek apriboti monopolininkų teises nustatant tarifus“, – žurnalistams sakė Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis.

Remiantis būsimomis pataisomis, jei kainų komisija nustatys, kad dėl elektros kainų diskriminuojami vartotojai arba jos nustatytos nesilaikant reikalavimų, ji galės nurodyti paslaugų tiekėjams jas ištaisyti, o jiems atsisakius,  tai padaryti vienašališkai.

Priėmus šias pataisas bus siekiama elektros rinkos liberalizavimo: Ūkio ministerija su naująja Energetikos ministerija bus įpareigota peržiūrėti visą Elektros energetikos įstatymą, o paskui bus inicijuojamas esminis pakeitimas, kuris leistų vartotojui pasirinkti, kokio tiekėjo elektros energiją naudoti.

Daugiau įgaliojimų Kainų komisijai

„Vyriausybė siekia suteikti daugiau teisių Kainų komisijai, kad ji galėtų šiek tiek apriboti monopolininkų teises nustatant tarifus“, – žurnalistams sakė Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis. Šiandien aptartoms pataisoms Vyriausybė turės pritarti per trečiadienį vyksiantį posėdį.

Konservatorius Jurgis Razma dar praėjusią liepą Seime registravo dvi Elektros energetikos įstatymo pataisas, kuriomis remiantis elektros kainos bus nustatomos atsižvelgiant į Kainų komisijos pripažintą įmonių turto vertę, o ne į jų finansinėje atskaitomybėje nurodytą turto vertę. Jūs galėsite rinktis iš gamintojų tiesiogiai, o paskirstymo kaina bus reguliuojama, tikina D.Matulionis.

Remiantis būsimomis pataisomis, jei Valstybinė kainų ir energetikos komisija nustatys, kad elektros kainos diskriminuoja vartotoją arba jos nustatytos nesilaikant reikalavimų, ji galės nurodyti paslaugų tiekėjams jas ištaisyti, o jiems atsisakius – tai padaryti vienašališkai. „Kainų komisija daugiau užtikrina vartotojų interesus, o monopolininkai žiūri savo interesų. Natūralios monopolijos nelinkusios kainas nustatyti pagal rinkos vertę“, – motyvavo Vyriausybės kancleris.

Rinksimės, kokios elektros norime

Priėmus šias pataisas bus siekiama elektros rinkos liberalizavimo: Ūkio ministerija su naująja Energetikos ministerija bus įpareigota peržiūrėti visą Elektros energetikos įstatymą, o paskui bus inicijuojamas esminis pakeitimas, kuris leistų vartotojui pasirinkti, kokio tiekėjo elektros energiją naudoti. Elektros rinką liberalizuojančias pataisas Seimui numatoma teikti pavasario sesijoje.  „Vartotojas galės pasirinkti, ar pirkti iš vienų, ar iš kitų, kas pasiūlys mažesnę kainą. Lygiai taip pat kaip šiuo metu yra telekomunikacijų sektoriuje“, – aiškino D.Matulionis.

„Skirstymo įmonės, kurios yra, galės atlikti tik paslaugą. O jūs galėsite rinktis iš gamintojų tiesiogiai, o paskirstymo kaina bus reguliuojama. Perkama bus ne iš Rytų skirstomųjų tinklų ar VST, o iš elektros gamybos įmonių. Pavyzdžiui, iš Latvijos, Švedijos ar Suomijos, jei kada nors bus tiltas ir jie pasiūlys pirkti“, – taip, pasak pašnekovo, atrodys energetikos sektorius po 2009 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min