TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Keli Seimo nariai Lietuvos policiją lygino su „Berkut“, o ministras atsiprašė

Dailis Alfonsas Barakauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dailis Alfonsas Barakauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Keturi Seimo nariai antradienį į Seimą išsikvietę vidaus reikalų ministrą Dailį Barakauską vertė aiškintis dėl kovo 11 d. trijų signatarų prie Seimo kūrento lauželio gesinimo. Politikai nesivargino rinkdamiesi žodžius ir Lietuvos policiją, užgesinusią lauželį, o tris signatarus nuvežusią į nuovadą protokolui surašyti, lygino su Kijevo Maidano kovotojus vaikiusiu Ukrainos vidaus kariuomenės daliniu „Berkut“.

„Kaip jūs manote, ar būtų buvusi įmanoma Kovo 11-oji Lietuvoje prieš 23 metus (iš tikrųjų – prieš 24 m. – red. past.), jei tauta būtų paraidžiui laikiusis tuo metu galiojusių įstatymų? Ar Maidano kovotojai turėjo taip jūsų daug kartų paminėtus leidimus, kai mes žinome, kad ten, Ukrainoje, jie nusiženginėjo įstatymams nuolatos? Ar tokios revoliucijos būtų įmanomos Jūsų požiūriu?“ – Seimo salėje klausė Aurelija Stancikienė.

Ministras D.Barakauskas pabrėžė, kad taip šnekėti yra tiesiog nemoralu. Jis patikino, kad Lietuvos policija užtikrina visuomenės saugumą, o  „Berkut“ buvo Ukrainos vidaus kariuomenės dalinys. Be to, dėl įvykio prie Seimo rūmų, anot D.Barakausko, vyksta tarnybinis tyrimas, kuris atsakys į visus klausimus dėl policijos panaudotų galių teisėtumo ir pagrįstumo. Tačiau iki tol ministras ragino laikytis rimties.

Situacija yra gana sudėtinga ir pas kaimynus, ir pas mus. Jei signatarai yra įsižeidę, aš jų nuoširdžiai atsiprašau. Mes viską patikrinsime, – gynėsi ministras.

„Situacija yra gana sudėtinga ir pas kaimynus, ir pas mus. Jei signatarai yra įsižeidę, aš jų nuoširdžiai atsiprašau. Mes viską patikrinsime. Visų labai labai prašau rimties, susitelkimo, susikaupimo ir pakantumo vienas kitam, kurio matau, labai dažnai mūsų visuomenei trūksta“, – kalbėjo ministras.

Ministras pabrėžė, kad žmonės prie laužo buvo policijos surasti dviem valandomis vėliau, nei turėjo trukti jų organizuotas renginys. Todėl signatarų buvo paprašyta laužą gesinti, o to padaryti nesutikus, pakviesta „Grinda“. Ir jai dirbti signatarai trukdė, nepakluso ir policininkų prašymams. Tuomet pažeidėjai buvo nuvežti į nuovadą, kur surašyti protokolai dėl administracinių teisės pažeidimo už šiukšlinimą.

Tuo pačiu D.Barakauskas, nors prieš tai pats pavedė atvejį ištirti, suabejojo, ar išsamesnis įvykio tyrimas tikrai būtinas. Anot jo, Lietuvoje visiems galioja tie patys įstatymai ir tvarkos, o signatarams išimtys taip pat negali būti daromos.

Diskusiją, į kurią D.Barakauską išvietė jo partijos kolega P.Gražulis kritiškai vertino dar vienas „tvarkietis“. Andrius Mazuronis pusvalandį Seime trukusias kalbas pavadino džiazu ir siūlė keisti Seimo Statutą taip, kad „vienas Seimo narys“ ministro į Seimą išsikviesti nebegalėtų, nes šia norma piktnaudžiaujama.

Iš tiesų D.Barakauską pasiaiškinti buvo pakvietę keturi Seimo nariai – P.Gražulis, Rytas Kupčinskas, Povilas Gylys ir Naglis Puteikis. Jie suformulavo keturis klausimus, kurių viename buvo teiraujamasi kuo Lietuvos policija skiriasi nuo „Berkut“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min