Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keliaujantiems po Pajūrio regioninį parką – daugiau informacijos

Regykla Nemirsetoje.
VSTT nuotr. / Regykla Nemirsetoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pajūrio regioniniame parke įrengta nauja informacinė sistema:21 informacinis stendas apie parke esančias gamtos ir kultūros vertybes bei 19 informacinių rodyklių, kaip šias vertybes pasiekti. Dalis nuorodų bei stendų pakeitė jau susidėvėjusius.

Lankytojų labiausiai lankomose vietose – Olandų kepurės bei Nemirsetos kraštovaizdžio draustiniuose – pastatyti stendai su informacija apie čia saugomas vertybes. Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinyje atnaujintas lankytojų mėgstamas pažintinis takas „Litorina“. Čia pastatyta 10 informacinių stendų, kuriuose pasakojama apie pajūrio mišką, Litorinos jūrą, paukščius giesmininkus, Olandų kepurės kalno istoriją.

Šiais metais draustinis bus baigtas sutvarkyti: įrengtas medinis pėsčiųjų takas ir atokvėpio aikštelė.
 
Karklėje atsirado stendai apie skenduolių kapinaites, senąjį pajūrio kaimą, senąją bažnyčią, Kalotėje – apie parko teritorijoje vingiavusį senąjį pašto kelią, Kukuliškėse – apie pakrantės artilerijos bateriją, o Nemirsetoje – apie vienintelę pajūryje išlikusią laivų gelbėjimo stotį.

Važiuojantieji pajūrio dviračių trasa, kertančia Plazės rezervatą, iš naujosios regyklos galės paganyti akis į atsiveriančias Nemirsetos smiltpieves ir kopas, ar pasisemti žinių apie čia esančią kraštovaizdžių įvairovę, saugomas augalų ir gyvūnų rūšis. Paukščių mylėtojus turėtų nudžiuginti naujas paukščių stebėjimo namelis prie Plazės ežero.

Informacinė sistema įrengta, kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba vykdant projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas. I etapas“.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min