Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 29d. 13:11

Keliaujantis žaliasis konteineriukas kvies lietuvius rūšiuoti (nuotraukos)

Rūšiuoti kviečianti akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žaliojo karnavalo išlydėtuvės

Penktadienį iš Katedros aikštės pajudėjo žaliasis karavanas, kuris aplankys visas šalies savivaldybes ir kvies tautiečius net ir per krizę nepamiršti rūšiuoti atliekų bei taupyti Žemę ir energiją. Per vieną svarbiausių visą Lietuvą apimančio judėjimo „Aš – žalias“ etapų žmonės bus mokomi, kad popierius, stiklas ir plastikas gali būti perdirbti – kiekvienas norintis galės pasirašyti žaliąją deklaraciją ir pasižadėti nešvaistyti antrinių žaliavų.

Nuo gegužės pradžios aplinkosaugos idėjas propaguojančią deklaraciją jau pasirašė daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių.

Atliekų rūšiavime nėra nereikšmingo ar per mažo indėlio. Viskas prasideda nuo vieno butelio, nuo pluošto laikraščių, įmestų į tam skirtą konteinerį.„Atliekų rūšiavime nėra nereikšmingo ar per mažo indėlio. Viskas prasideda nuo vieno butelio, nuo pluošto laikraščių, įmestų į tam skirtą konteinerį. Labai svarbus kiekvieno žmogaus pasiryžimas ir asmeninis įsipareigojimas rūpintis mus supančia aplinka ir saugoti sparčiai senkančius planetos išteklius“, – sakė aplinkos viceministras Ramūnas Kalvaitis.

Žaliąjį karnavalą per visą kelionę lydės projekto simbolis – Žaliasis konteineriukas. Jis su pagalbininkais pasakos, kodėl ir kaip reikia rūšiuoti atliekas, kvies gyventojus pasirašyti žaliąją deklaraciją, atsakyti į viktorinos klausimus apie atliekų rūšiavimą ir laimėti prizų.

„Mes turime atliekų tvarkymo terapiją, kuri sako, kad pirmiausia atliekų reikia vengti, o ką galime perdirbti, reikia pakartotinai panaudoti kaip antrines žaliavas ir bandyti išgauti energiją. Ir tik tai, ko nebegalime perdirbti ir kitaip panaudoti, reikia vežti į sąvartynus. Tai yra idealas“, – sakė Aplinkos ministerijos atstovas Inesis Kiškis.

Jis pridūrė, kad rūšiuodami žmonės gali sutaupyti ir pinigų, nes už išrūšiuotų atliekų išvežimą nereikia mokėti – tai kiekvienas pirkėjas padaro nusipirkdamas pakuotę.

„Kai mes viską išmetame į bendrą konteinerį, už jo išvežimą reikia mokėti. Tokiu būdu mokame du kartus“, – ekonominius dėsnius aiškino Aplinkos ministerijos atstovas.

Projektu „Aš – žalias“ siekiama pažadinti kiekvieno žmogaus asmeninę atsakomybę rūšiuoti atliekas. Iniciatyvą palaiko ir asmeniškai rūšiuoti atliekas įsipareigoja krepšininkas „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas, aktoriai Audrius Bružas ir Edita Užaitė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min