Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelininkai: šalies kelių infrastruktūrai gresia katastrofa

Judri gatvė
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Judri gatvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Asociacijos „Lietuvos keliai“ taryba, vienijanti beveik 30 šalies kelių sektoriaus įmonių, pirmadienį kreipėsi į prezidentą, ministrą pirmininką, visus ministrus, Seimo pirmininką bei Seimo narius dėl itin sudėtingos situacijos, kuri susidarė drastiškai mažinant finansavimą šalies keliams.

Kreipimesi prašoma nemažinti investicijų į kelių sektorių, kad būtų galima užtikrinti bent minimalią kelių tinklo priežiūrą ir baigti 2008 metais pradėtus darbus.

Anot asociacijos „Lietuvos keliai“ tarybos pirmininko Stanislavo Kablio, jei, kaip numatoma, finansavimas keliams bus sumažintas iki 35 proc. 2008 metų apimčių, bus paralyžiuota visa šalies susisiekimo sistema. Taip pat kelininkų įmonės bus priverstos atleisti dar kelis tūkstančius darbuotojų. Dėl augančio nedarbo dar labiau paaštrės įtampa visuomenėje, o dėl išaugusių išlaidų darbo netekusiems žmonėms išlaikyti dar labiau padidės biudžeto deficitas.

Jau dabar savivaldybėms priklausantys keliai, o ypač tiltai, yra labai blogos būklės, – teigė S.Kablys.

S.Kablio teigimu, transporto sistemos sunaikinimas neigiamai paveiks ir kitas šalies ūkio šakas. „Tik dėl gerai funkcionuojančios susisiekimo infrastruktūros Lietuvos ūkis galėjo sparčiai plėtotis“, – sakė asociacijos „Lietuvos keliai“ tarybos pirmininkas. Jo teigimu, dar labiau apkarpius finansus kelininkams, visiškai prastoje situacijoje atsidurs savivaldybėms priklausanti susisiekimo sistemos dalis. „Jau dabar savivaldybėms priklausantys keliai, o ypač tiltai, yra labai blogos būklės“, – teigė S.Kablys.

2008 m. lapkričio 26 d. Europos Tarybos Komisijos pranešime apie Europos ekonomikos gaivinimo priemones akcentuojama, kad negalima nacionalinių biudžetų suvaržymais lėtinti investicijų plėtros, o investicijoms skatinti reikia numatyti papildomą finansavimą. Daugelis Europos šalių transporto sektorių išskyrė kaip prioritetinį investicijų prasme.

Transporto ir ryšių sektoriuje Lietuvoje dirba apie 105 tūkst. žmonių, arba 6,9 proc. visų Lietuvos dirbančiųjų. Sektoriuje sukurta bendrosios pridėtinės vertės (BPV) dalis 2008 m. siekė 12,6 procento. Transporto paslaugos sudaro 59,4 proc. bendro Lietuvos paslaugų eksporto. Lietuvos kelių sektoriuje dirba per tūkstantį subjektų, o apie 85 proc. kelių infrastruktūros priežiūros ir plėtros darbams naudojamų medžiagų ir paslaugų yra pagamintos Lietuvoje – tai skatina vidaus vartojimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min