Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 12, 07:00

Kelionių maršrutai gręžiasi į Lietuvą

Didiesiems kelionių organizatoriams fiksuojant mažėjančius klientų srautus bei pardavimus, turizmo specialistai ramina, kad sunkmečiu nebeišgalint vykti atostogauti į šiltus kraštus, puikia išeitimi poilsiautojams gali tapti pažintis su gražiais Lietuvos kampeliais.
Nebeišgalint sau leisti atostogų užsienyje, puikia išeitimi gali tapti pramogos Lietuvoje.
Nebeišgalint sau leisti atostogų užsienyje, puikia išeitimi gali tapti pramogos Lietuvoje. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Sniegas

Didžiųjų kelionių organizatoriai jau pajuto kietą sunkmečio ranką. „Horizon Travel“ direktorė Živilė Gailiušytė „15min“ teigė, kad nors klientų srauto sumažėjimas ir jaučiamas, žmonės keliauti vis tiek nenustos. „Šiuo metu mūsų tikslas – išgyventi“, - sakė Ž.Gailiušytė, dar pernai kūrusi planus apie įvairias turizmo naujoves. „Gyvenimas koreguoja planus. Klientų srautas sumažėjo jau nuo lapkričio. Ekonominiai pokyčiai paveikė ir naujametes bei kalėdines keliones. Pernai pastarosios buvo labai populiarios, lėktuvai buvo pilni. Per šias žiemos šventes to nebuvo“,  – apgailestavo Ž.Gailiušytė.

Siekdama privilioti klientų, agentūra turi specialius pasiūlymus sausio mėnesiui, pavasario kelionėms taiko išankstinio pirkimo nuolaidas.

Didelius pastarųjų metų augimo tempus pristabdo ir vienas didžiausių kelionių organizatorių „Novaturas“.

„Pastaruosius 10 metų nuolat augome, dabar kalbų apie augimą nebėra – svarbu stabilizacija. Itin drastiškų pokyčių versle neplanuojame, kol kas teko atleisti 3 darbuotojus“, – „15min“ sakė „Novaturo“ direktorius Vidas Paliūnas. Jo teigimu, nors apimtys sumažėjo, įmonė neturi slegiančių paskolų ar kitų „rimtų bėdų“. „Tačiau pasispausti teks“, – pastebėjo V.Paliūnas.

„Sunkmetis palietė visus, todėl ir mes mėginame optimizuoti išlaidas, mažinti darbuotojų skaičių. Tačiau savo veiklos plėtoti po Lietuvos regionus neplanuojame. Lįsti ten, kur reikėtų iš naujo viską daryti, mokytis, manau, nėra tikslinga“, – pasakojo 6 metus veikiančios agentūros vadovė „Horizon Travel“ direktorė Ž.Gailiušytė.

Ieško išeičių

Kelionių agentūros „Želesa“ direktoriaus Leonido Šidorenko teigimu, ženkliai smukus kelionių pardavimams, bandoma ieškoti būdų, kaip išbristi iš duobės. „Keliaujančių labai sumažėjo, daug kas atšaukia keliones, kurias buvo rezervavę anksčiau“, – pasakojo L.Šidorenko. Jo teigimu, piginti keliones, siekiant pritraukti žmonių srautus, neįmanoma, nes kelionių organizatoriai kainas „mesti“ atsisako, o persiorientuoti į keliones autobusu taip pat sudėtinga dėl brangstančių degalų. „Autobusais žmonės jau nebenori keliauti. Todėl atsiduriame tarp dviejų ugnių: kainų mažinti nepavyksta, o siūlyti paprastesnius variantus – nepopuliaru. Kelionės pinga į Tailandą, Kubą, kitas egzotiškas šalis – tenykščiai reaguoja į krizę ir mažina kainas. O Europa vis dar „spardosi“ ir kol kas mėgina išlaikyti esamą kainų lygį“, – aiškino L.Šidorenko. Pasak jo, šiuo metu populiariausios kelionių kryptys – Egiptas ir slidinėjimas Slovakijoje.

Neregėta Lietuva

Turizmo departamento Turizmo paslaugų plėtros skyriaus vedėjo Gintauto Indriūno teigimu, dabar gera proga ieškoti verslo alternatyvų. „Kelionių agentūroms išties vertėtų atsigręžti į vidaus rinką ir vidaus turizmo produktus – kaimo turizmo sodybas, kurortus. Neabejoju, jei žmonėms būtų siūlomos nebrangios savaitgalio kelionės, išvykos, jos būtų populiarios“, – įsitikinęs G.Indriūnas.

Jo teigimu, kaimo turizmo sodybų rinka Lietuvoje tik auga ir čia dar slypi daug neišnaudotų galimybių. „Kelionių kainos verčia rinktis pigesnius maršrutus, tad savo krašto pažinimas šiuo metu – optimalus variantas. Jau dabar žmonės kreipiasi klausinėdami, kur Lietuvoje galima pailsėti, kur važiuoti“, – pasakojo G.Indriūnas.

Pasak lietuviškus kelionių maršrutus siūlančio portalo Turistas.lt vadovo Tomo Stasiukaičio, prasidėjus sunkmečiui, portalo lankomumas padidėjo 35 proc. – vis daugiau žmonių domisi kelionėmis po Lietuvą. „Tikrai yra ką pamatyti ir nuveikti – dvarai, muziejai, regioniniai parkai, įvairūs žygiai, lauko pramogos. Pastebime, kad žmonės vis aktyviau tuo domisi“, – pasakojo T.Stasiukaitis. Anot jo, pigiausias variantas yra „Snaigės“ žygiai slidėmis ir pėsčiomis.

„Populiarus jodinėjimas žirgais, važinėjimas dviračiais, plaukimas baidarėmis – tai įmanoma net žiemą“, – sakė T.Stasiukaitis. Be to, jo teigimu, netingint paieškoti ir pasidairyti, laiką praleisti galima visai nebrangiai. „Dauguma muziejų tam tikromis dienomis lankytojus leidžia nemokamai. Ekskursijų, pažintinių turų kainos svyruoja 20-60 Lt, regioniniai parkai, gražios gamtos vietos – nemokami“, – aiškino T.Stasiukaitis.

Svečių srautais nesiskundžia kaimo turizmo sodybos. „Visi savaitgaliai būna užimti, manau, netrukus darbo turėsime ir paprastomis savaitės dienomis. Lietuviai iš tiesų ima daugiau keliauti po Lietuvą – mes jau turime ir nuolatinių klientų“, – pasakojo kaimo turizmo sodybos „Paupio sodyba“ savininkas Gintas Galkauskas. Jo teigimu, šiame versle svarbu neatsilikti nuo žmonių lūkesčių ir stengtis pasiūlyti kuo įvairesnės veiklos ir kelionės po gimtinę gali tapti ne mažiau patrauklios nei po užsienį. „Savo svečiams siūlome jodinėjimą žirgais, pasivažinėjimą rogėmis, medžioklę, pačiūžas, baidares – lietuviai jau nebenori vien drybsoti pirtyje“, – pastebėjo G.Galkauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min