TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelių erelis: Seimo „darbietis“ Kęstutis Daukšys pagautas skriejęs 168 km/val. greičiu

Kęstutis Daukšys
BFL nuotr./15min.lt fotomontažas / Kęstutis Daukšys
Šaltinis: 15min
0
A A

Laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Darius Raulušaitis ketvirtadienį Seimo paprašė panaikinti itin smarkiai greitį viršijusio Seimo nario, „darbiečio“ Kęstučio Daukšio teisinę neliečiamybę. Pats prokuroras pripažįsta, kad tik dėl greičio viršijimo Seime tokios ilgos neliečiamybės naikinimo procedūros neturi prasmės ir apgailestauja negalintis jų išvengti.

„Surinkta duomenų, kad Seimo narys K.Daukšys 2014 m. gegužės 16-ąją, apie 11.25 val. Trakų rajono savivaldybėje, kelio A4 Vilnius – Gardinas 30-ajame kilometre, vairuodamas automobilį BMW 740, važiavo 168 km/val. greičiu ir viršijo leistiną ribotą greitį“, – iš Seimo tribūnos sakė D.Raulušaitis.

Jo teigimu, už pažeidimą K.Daukšiui gresia bauda arba areštas iki septynių parų. 

BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Darius Raulušaitis
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Darius Raulušaitis

D.Raulušaitis tikino, kad, jo nuomone, teisinė neliečiamybė tokiais atvejais, kai Seimo nariai tik viršija greitį, apskritai galėtų nebūti naikinama, kol teismas nesvarsto realaus arešto skyrimo.

Jis priminė, kad Generalinė prokuratūra yra Seimui pateikusi Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimą, pagal kurį prašyti suvaržyti Seimo nario laisvę reiktų tik tada, jei teismas realiai nori skirti areštą. 

„Dabar mes dažnai įsiveliame į tokias procedūras, kai prašome leisti suvaržyti laisvę, tačiau niekas jos nei suvaržo, nei tokius klausimus sprendžia“, – sakė D.Raulušaitis.

Kainuos už 15 tūkst. litų

Seimas ketvirtadienį subūrė komisiją, kuri turės spręsti, ar su K.Daukšiu nesiekiama politiškai susidoroti ir pasiūlyti Seimui atimti jo neliečiamybę, ar ne.

Ši komisija darbą pabaigti turės iki birželio 11 dienos. Komisijai vadovaus socialdemokratas Mindaugas Bastys.

Tiesa, ne visi Seimo nariai norėjo, kad Seimas „užsiiminėtų tokiais niekais“, kaip K.Daukšio neliečiamybės naikinamas.

Liberalas Kęstutis Glaveckas skaičiavo, kad K.Daukšiui bus skirta daugiausia 1,5 tūkst. litų bauda, tuo tarpu Seimo darbo valandos, sprendžiant šį klausimą, kainuos mažiausiai 15 tūkst. litų. 

Mes juokiname tautą, būdami jos atstovai, kad užsiiminėjame ponios Venckienės, pono Daukšio ir kitų apkaltomis. Gal pradėkime dirbti rimtai, o šituos palikime pasižaidimui teisėsaugos institucijoms, – pasisakė A.Skardžius.

Socialdemokratas Artūras Skardžius dar pridėjo, kad Seimas svarstydamas tokius klausimus gadina savo autoritetą. 

„Kas įsivaizduoja, kad ponas K.Daukšys būtų septynioms paroms pasodintas į areštinę? Turbūt niekas. Todėl mes juokiname tautą, būdami jos atstovai, kad užsiiminėjame ponios Venckienės, pono Daukšio ir kitų apkaltomis. Gal pradėkime dirbti rimtai, o šituos palikime pasižaidimui teisėsaugos institucijoms?“ – siūlė socialdemokratas.

Tuo tarpu kiti Seimo nariai sutiko, kad Seimas ateityje turėtų atsižvelgti  prokuratūros siūlymą ir atsisakyti neliečiamybės naikinimo procedūrų dėl tokių paprastų atvejų, tačiau pabrėžė, kad kol kas tai yra neįmanoma.

Konservatorius Arvydas Vidžiūnas dar juokavo, kad per tyrimą komisija galės išsiaiškinti ir tai, ar akseleratorių spausti K.Daukšys nebuvo politiškai priverstas.

„Sužinosime, ar kitos valstybės tarnybos, ar kitos partijos, kiti kolegos nenori politiškai susidoroti su K.Daukšiu. Bus svarbu išsiaiškinti, ar tas policininkas, ar radaras nebuvo valdomas Socialdemokratų partijos, o gal vidaus reikalų ministras specialiai pasiuntė kariuomenę sustabdyti K.Daukšį“, – ironizavo jis.

Kiek supratau, Kęstutis ir areštinėje pasiruošęs pasėdėti, – įvertino L.Graužinienė.

Pats K.Daukšys prašė kolegų jo „nepriklausomybę“ sumažinti. „Kiek supratau, Kęstutis ir areštinėje pasiruošęs pasėdėti“, – reagavo į jo prašymą Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Už tai, kad komisija būtų suburta galiausiai balsavo 71 parlamentaras, vienas buvo prieš ir 16 susilaikė.

Kaltės K.Daukšys nesigina

Pats K.Daukšys savo kaltės neneigia, tačiau tvirtina, kad jo padarytas nusižengimas yra „niekniekis“.

„Važiavau į Alytų, daug susitikimų turėjau, lenkiau mašiną, viršijau greitį ir viskas. Kelyje leidžiamas greitis buvo 90, o kiek tiksliai viršijau, dabar nė nelabai atsimenu“, – anksčiau 15min.lt sakė jis.

Ir šį ketvirtadienį jis tikino neprieštarausiantis, kad teisinė neliečiamybė būtų panaikinta.

„Gaila, kad taip atsitiko. Gailiuosi. Jaučiuosi kaltas ir dėl to atsiprašau, bet jau nieko negaliu padaryti. (...) Dėl to prašysiu šiandien visų Seimo narių, kad ilgai tos gumos netemptų, leistų mane nubausti, nes aš jaučiuosi kaltas“, – žurnalistams sakė jis.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Kęstutis Daukšys
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Kęstutis Daukšys

K.Daukšys pripažino, kad jo būdas yra greitas. „Tačiau tai nereiškia, kad pažeidinėju įstatymus“, – pridūrė jis.

„Važinėjau ir su vairuotoju, ir be vairuotojo. O jei teises atims, tai natūralu, kad bus laisvės suvaržymas ir negalėsiu daryti tų dalykų, kuriuos galėčiau daryti jas turėdamas. Bet jei tokia bausmė bus, tai ji bus už tą, ką padariau. Visi Lietuvos gyventojai prieš įstatymus lygūs“, – kalbėjo parlamentaras.

Jei neteks vairuotojo pažymėjimo, K.Daukšys samdys vairuotoją arba prašysis pavežamas žmonos.

„Kai žmona vežioja, man pats geriausias dalykas. Tada aš labai komfortiškai jaučiuosi, nes pasitikiu ja ir jos važiavimo stiliumi“, – atviravo Seimo narys.

ATPK numatoma, kad nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą, užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams.

Ne pirmas erelis

K.Daukšys – ne pirmas už greičio viršijimą baudžiamas Seimo narys. Anksčiau dėl greičio viršijimo tame pačiame kelyje jau yra baustas 170 km/val. lėkęs liberalas Algis Kašėta. Po šio pažeidimo jis atsistatydino iš Seimo vicepirmininko pareigų. 

„Kelių erelio“ vardą yra gavęs ir buvęs parlamentaras Vincas Babilius. Tiesa, iš klaidos jis nepasimokė ir po to įsivėlė į ilgą istoriją, kai buvo aiškinamasi, ar tik jis būdamas neblaivus nesukėlė avarijos.

Dėl gausybę kartų viršyto greičio kliuvo ir „tvarkiečiui“ Petrui Gražuliui. Tiesa, jis tikino, kad tuo metu, kai technika fiksavo viršytą greitį jo už parlamentinei veiklai skirtas lėšas nuomotą BMW vairavo kažkas kitas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min