Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 10d. 14:21

Kenoje sulaikyti traukinį iš Kinijos pasitikti norėję Tibeto rėmėjai

Tibeto rėmėjų sulaikymas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Tibeto rėmėjų sulaikymas
Pasieniečiai teigia, kad Tibeto laisvės rėmėjai Kenos geležinkelio stotyje sulaikyti dėl pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklių pažeidimų. „Jokios politikos“, – teigia pasieniečiai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis 15min.lt informavo, kad ketvirtadienį Kenos geležinkelio stoties perone buvo sulaikyti keturi Tibeto laisvės rėmėjai – trys moterys ir vienas vyras.

„Jie buvo sulaikyti už pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklių pažeidimus. Visi sulaikyti perone, prie traukinio. Tai yra pasienio punkto zona, į kurią galima patekti tik pasieniečiams leidus. Jie nepakluso pareigūnams, nepateikė dokumentų. Sulaikytieji yra apklausiami“, – sakė G.Mišutis.

Pasak pasieniečių atstovo, po apklausos visi sulaikytieji bus paleisti, jiems turėtų būti grąžinti vėliavos ir plakatai. Ketveriukei bus skirti įspėjimai, nors įstatymai numato ir baudas.

„Tibetas Tibetu, bet taisyklių reikia laikytis. Tvarka yra tvarka“, – tvirtina pasienietis.

Ketvirtadienį Kenoje buvo laukiama pirmojo traukinio „Saulė“, iš Kinijos per Kazachstaną, Rusiją ir Lietuvą vykstančio į Vakarų Europą.

Kaip agentūrai BNS sakė Tibeto laisvės judėjimo grupės narė Rūta Norkutė, visų pirma Tibeto rėmėjai su plakatais užėjo į stoties salę, kurioje buvo susirinkę iškilmių svečiai, tarp jų – ir Kinijos ambasadorius.

„Ant plakatų buvo parašyta Kinijos „Saulė“', „nusižudė vienuoliai“, įvairios nuotraukos, kuriose matyti Kinijos kareiviai okupuotame Tibete, vienuoliai okupuotame Tibete. Tai nėra kokie nors įžeidžiantys užrašai ar raginimai. Tiesiog sudėti faktai, kas darosi okupuotame Tibete, ir ką daro Kinija“, – agentūrai BNS sakė R.Norkutė.

Iš stoties salės Tibeto rėmėjai buvo išprašyti.

„Perėjome peroną, bet priėjo muitinės pareigūnai su policijos pareigūnais ir mus prievarta ištempė iš perono“, – sakė R.Norkutė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min