Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 19d. 06:00

Keramikos dirbtuvėse – menininkų eksperimentai

Ž.Labanausko "Rokis"
Organizatorių nuotr. / Ž.Labanausko "Rokis"

Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Kauno skyriaus Keramikos dirbtuvėse ketvirtadienį užvirs darbai – prasideda jubiliejinis – dešimtasis – tarptautinis keramikos simpoziumas „Mes“.

Šių metų simpoziume į redukcinio degimo ir viršglazūrinės tapybos paslaptis gilinsis maždaug 50 menininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Organizatoriai primena, kad tradicinio simpoziumo dalyviai kasmet gilinasi į skirtingas keramikos meno temas bei principus. Pavyzdžiui, aštuntajame simpoziume ir jo pagrindu organizuotoje parodoje „Ornamento archeologija“ menininkai gilinosi į molinės keramikos ornamentavimo galimybes. 2007 metais buvo pasirinkta redukcinio degimo – vienos svarbiausių lietuviškos keramikos technologijos – tema. Šis simpoziumas susilaukė ypač didelio pasisekimo, todėl rengiant jubiliejinį, dešimtąjį simpoziumą, organizatoriai nutarė kartoti redukcijos degimą, tik jį papildė viršglazūrinės tapybos užsiėmimais.

Kaune pradėję dirbti simpoziumo dalyviai spės apsilankyti ir pajūryje.  Kaune esančiose keramikos dirbtuvėse sukurtus darbus palikę išdegti, dalis simpoziumo dalyvių persikels padirbėti į Palangos LDS kūrybos namus, o sugrįžę į Kauną, iš jau išdegtų darbų parengs tarptautinę keramikos parodą „Redukcija II“.

Nuo rugpjūčio 26 dienos parodą bus galima išvysti Keramikos muziejuje (Rotušės aikštė 15).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min