Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 29d. 14:09

Kęstutis Betingis nušalino jo bylą turėjusią nagrinėti teisėjų kolegiją (papildyta 14.45 val.)

Kęstutis Betingis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kęstutis Betingis

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis trečiadienį nušalino Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) kolegiją, kuri turėjo nagrinėti Generalinės prokuratūros skundą dėl teismo sprendimo grąžinti jį į Kauno prokuratūros vadovo postą.

Per pedofilijos skandalą atleisto, bet per teismą į darbą grįžusio K.Betingio advokatė Vilija Viešūnaitė teismo posėdyje tvirtino, kad teisėjų kolegija, sudaryta iš teisėjų Arūno Sutkevičiaus, Audriaus Balavecko ir Laimės Batrūnaitės, negali nagrinėti K.Betingio bylos, nes ta pati kolegija rugsėjo 20–ąją priėmė Kauno apygardos vyriausiajam prokurorui nepalankią nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių.

Tuomet LVAT kolegija pakeitė pirmosios instancijos teismo sprendimą neleisti generaliniam prokurorui Dariui Valiui skirti naujo Kauno prokurorų vadovo, kol nebus išnagrinėta K.Betingio byla.

Generalinės prokuratūros atstovės tvirtino, kad kolegija neturėtų nusišalinti, nes jos sprendimas dėl atskiro skundo esą nėra susijęs su nagrinėjama byla.

Teisėjų kolegija vis dėlto nusprendė nusišalinti.

Anot K.Betingio atstovės V.Viešūnaitės, būtent dėl rugsėjo pabaigoje priimtos nutarties kyla abejonių, kad kolegija bus nešališka. Advokatė taip pat tikino, kad tuomet LVAT buvo nusiųsta visa bylos medžiaga, ir kolegija su ja visa susipažino, todėl ji gali turėti išankstinę nuomonę.

„Sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas, todėl negali būti jokių abejonių dėl teisėjų šališkumo“, – posėdyje tvirtino K.Betingio atstovė.

Be to, pasak advokatės, kyla abejonių ir dėl to, kad byla LVAT nagrinėjama labai greitai, praėjus vos dviems mėnesiams nuo bylos apskundimo LVAT'ui.

Su tuo nesutiko Generalinės prokuratūros atstovė Danutė Blažienė, tvirtinusi, kad būtent jų skunde buvo prašoma bylą nagrinėti skubiai.

Po posėdžio K.Betingis žurnalistams sakė, kad, jei būtų patenkintas Generalinės prokuratūros skundas, kiltų neigiamos pasekmės dėl sprendimų, priimtų jį grąžinus į Kauno prokuratūros vadovo postą.

„Aš šiai dienai esu grąžintas, yra įsakymas, kad aš vykdau apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas, jau du mėnesiai po to (...) Tai buvo padaryta po valinio generalinio prokuroro sprendimo (...) Grįžti vėl atgal, šitie veiksmai gali sukelti neigiamų pasekmių tuose procesuose, kur aš priėmiau atitinkamus sprendimus“, – sakė K.Betingis.

Anot Kauno prokuratūros vadovo, po Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimo, nulėmusio jo grįžimą į eitas pareigas, D.Valys, susitikęs su juo, palinkėjo sėkmės darbe.

Generalinės prokuratūros Personalo valdymo ir vidaus tyrimų skyriaus vyriausioji prokurorė D.Blažienė žurnalistams sakė, kad K.Betingis buvo grąžintas į pareigas vien dėl to, kad VAAT panaikino įsakymą pažeminti jį pareigose.

„Generalinis prokuroras mano, kad K.Betingis, pats būdamas atsakingas už įvykius Kaune, teikė neišsamią, klaidingą informaciją“, – kalbėjo prokuratūros atstovė.

Generalinis prokuroras lapkričio pradžioje apskundė Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą, kuriuo K.Betingis grąžinamas į Kauno apygardos prokuratūros vadovo pareigas,

„Generalinis prokuroras prašo skubiai sustabdyti VAAT 2010 m. spalio 25 d. sprendimą – skubiai grąžinti K.Betingį į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas, taip pat prašo iš esmės išnagrinėti skundą ir K.Betingiui palikti galioti paskirtą nuobaudą“, – tuomet pranešė Generalinė prokuratūra.

Apeliaciniame skunde teigiama, kad K.Betingis pažeidė profesinę etiką. Prokuratūros pranešime minimos balandžio mėnesį vykusioje spaudos konferencijoje ir Balsas.lt interneto svetainėje K.Betingio išsakytos frazės. Tvirtinama, kad ten buvo bendrojo pobūdžio kritika, nepagrįsta jokiais svariais argumentais, o išreikšta abstrakčiais kaltinimais, skirtais visai institucijos veiklai.

Be to, Generalinė prokuratūra teigia, kad spaudos konferencijoje komentuodamas ikiteisminį tyrimą, K.Betingis, pažeisdamas atsakomybės principą, vengdamas prisiimti savo, kaip prokuratūros vadovo, atsakomybę už nurodyto ikiteisminio tyrimo eigą, jo kontrolę, pateikė žiniasklaidai visuomenę klaidinančią informaciją teigdamas, kad jis nevykdė nurodytoje baudžiamojoje byloje prokurorinės kontrolės ir yra neatsakingas už tyrimo rezultatus.

VAAT nustatė, kad K.Betingį pažeminęs buvęs laikinasis prokuratūros vadovas Raimondas Petrauskas nesilaikė teisės aktuose numatytos tvarkos.

K.Betingis iš karto po tokio sprendimo grįžo į vadovo pareigas.

R.Petrauskas K.Betingį pareigose pažemino birželio 9-ąją dieną, motyvuodamas tarnybinio patikrinimo išvadomis ir galimu etikos pažeidimu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min