Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Jucevičius aiškina nepradanginęs jokių dokumentų

Kęstutis Jucevičius
VRM nuotr. / Kęstutis Jucevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Laikinai vadovauti Finansinių tyrimų tarnybai (FNTT) paskirtas konkursą į šias pareigas laimėjęs Kęstutis Jucevičius teigia, kad iš tiesų yra paaiškėję kai kurių institucijos dokumentų trūkumas, tačiau jie dingo tuo metu, kai jis FNTT dar nedirbo.

Antikorupcijos komisija pirmadienį paskelbė, kad K.Jucevičius galbūt atsakingas už šimto slaptų dokumentų pradanginimą.

„Vykdant dokumentų sutikrinimą, yra daromos atžymos įslaptintų dokumentų registruose. Buvo tokie faktai, kad 1997-1999 metais sutikrinimo dokumentuose trūko kai kurių atžymų. Norėčiau pastebėti, kad tais metais aš dirbau Mokesčių policijos departamento Utenos padalinyje. O Vilniuje aš pradėjau dirbti nuo 2000 metų vasaros. Tie dokumentai buvo to laikotarpio, kai manęs dar nebuvo Vilniuje“, – trečiadienį įvykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo K.Jucevičius.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis trečiadienį pareiškė, kad K.Jucevičius, būdamas FNTT Specialiųjų užduočių valdybos Operatyvinės veiklos skyriaus viršininku, dokumentus pradangino jau 2003–2011 metais. „Visi dokumentai yra. Jeigu trūksta dokumento, su žyma „slaptai“ arba „visiškai slaptai“, įstaigos vadovas privalo pradėti tarnybinį patikrinimą ir apie tai informuoti Valstybės saugumo departamentą, vėliau dėl to turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – sakė jis.

Paklaustas, ar toks tyrimas yra pradėtas, laikinasis FNTT vadovas teigė, kad jam tokie dalykai nėra žinomi. Jo teigimu, tyrimas buvo atliekamas dėl 1997-1999 metais dingusių dokumentų. „Dėl to tyrimas buvo, bet ne dėl manęs, o dėl tų faktų“, – pridūrė jis.

Priešiškai K.Jucevičiaus atžvilgiu nusiteikę parlamentarai trečiadienį taip pat aiškino, kad pernai gruodį iš jo dėl pažeidimų buvo atimtas elektroninės dokumentų duomenų bazės slaptažodis. Jis žurnalistams sakė, kad to nebuvo. 

Tai, kad pažymą Specialiųjų tyrimų tarnybai, kurioje rašoma, kad jis yra tinkamas užimti FNTT vadovo pareigas, pasirašė pats K.Jucevičius, jis aiškino tuo, kad tokį dokumentą institucijos vardu gali pasirašyti tik jos vadovas arba pavaduotojas. „Aš tapau vadovu – vieninteliu asmeniu, kuris gali tai pasirašyti. Raštas buvo parengtas anksčiau“, – sakė jis.

Didelis puolimas neatšaldė K.Jucevičiaus noro vadovauti FNTT. „Niekada vidury kelio neapsisukinėju. Sąlygos nėra pačios palankiausios, bet žinau kur einu“, – pabrėžė jis.

Anot laikinojo tarnybos vadovo, per visus darbo FNTT metus jis negavo nė vienos nuobaudos, jis turi leidimą dirbti su visiškai slapta informacija.

Paklaustas, koks, jo nuomone, yra kai kurių Seimo narių puolimo prieš jį motyvai, K.Jucevičius aiškino nenorintis nagrinėti įvairių versijų.

„Už pinigus buvo paslepiami“

Seimo Antikorupcijos komisijos nariai trečiadienį pareiškė turintys kompromituojančios medžiagos apie konkursą FNTT vadovo pareigoms užimti laimėjusį Kęstutį Jucevičių

Kaip jau skelbė 15min.lt, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad K.Jucevičių iš FNTT, tarnybai dar vadovaujant buvusiam vadovui Vitalijui Gailiui, buvo ketinama atleisti, nes jis esą pradangino daugiau nei 100 slaptų FNTT dokumentų.

„Akivaizdu, kad už pinigus tie dokumentai buvo paslepiami“, – konstatavo komisijos narys Naglis Puteikis, tvirtindamas, kad tik FNTT vadovu tapęs V. Gailius „pradėjo archeologinius tyrimus“ ir sujaukė bylų „gariūnus“ tarnyboje, „sujudino didžiulį skaičių žmonių, kurie jau yra davę kyšius“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min