Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Masiulis prašo generalinio prokuroro įvertinti Algirdo Paleckio pasisakymus

Algirdas Paleckis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Paleckis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį prašydamas apginti viešąjį interesą ir išsiaiškinti, ar Lietuvos socialistinio liaudies fronto lyderio Algirdo Paleckio pasisakymas nepažeidė LR baudžiamojo kodekso 1702 straipsnio, kuris numato atsakomybę asmenims, kurie menkina 1990–1991 m. nusikaltimus prieš Lietuvos Respubliką, teigiama Tėvynės Sąjungos– Lietuvos krikščionių demokratų pranešime spaudai.

A. Paleckis 2010 m. lapkričio 2 d. Žinių radijo laidoje „Raktas“ apie 1991 m. Sausio 13 – osios įvykius pareiškė: „O kas buvo sausio 13 d. prie bokšto? Ir, kaip dabar aiškėja, saviškiai šaudė į savus“.

„Toks pasisakymas menkina 1991 m. Sausio 13-ąją žuvusių ir sužeistų žmonių atminimą bei įžeidžia visų Lietuvos laisvės šalininkų jausmus, todėl paprašiau generalinį prokurorą išsiaiškinti, ar tokie pasisakymai nepažeidžia galiojančių Lietuvos įstatymų“, – komentavo K. Masiulis.

Jeigu būtų pripažinta, kad A. Paleckis nusižengė įstatymui, jam grėstų bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

„Pastebiu prosovietinių ir antidemokratinių veikėjų suaktyvėjimą Lietuvoje, todėl tokių žmonių poelgiai negali likti nepastebėti. Ne tam kūrėme nepriklausomą Lietuvos valstybę, kad komunistuojantys radikalai galėtų tyčiotis iš visuomenės ir mūsų laisvės“, – sakė K. Masiulis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min