Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Masiulis prašo uždaryti „Litovskij kurjer“, „Obzor“, „Ekspress nedelia“ ir „Pervyj Baltijskij kanal“

Kęstutis Masiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kęstutis Masiulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narys Kęstutis Masiulis prašo Valstybės saugumo departamento inicijuoti rusiškų leidinių „Litovskij kurjer“, „Obzor“, „Ekspress nedelia“ ir „Pervyj Baltijskij kanal“ apribojimą arba sustabdymą.

Propagandos negalima laikyti alternatyvia ir lygiaverte nuomone, nes ji kuriama melo ir išsigalvojimų pagrindu.

„VSD turi žinių, kad šiuose leidiniuose platinama Kremliaus propaganda. Taigi jei jau mes žinome, iš kur kyla grėsmės, tai reikia jas ir pašalinti. Arba šie leidiniai turi nustoti platinti V.Putino ideologiją, arba turi būti uždaryti. Propagandos negalima laikyti alternatyvia ir lygiaverte nuomone, nes ji kuriama melo ir išsigalvojimų pagrindu“, – sako Seimo narys K.Masiulis.

Valstybės saugumo departamentas savo ataskaitoje įvardino, kad „Lietuvoje vienu iš Rusijos įtakos instrumentų, įgyvendinant informacinės ir ideologinės politikos uždavinius buvo rusakalbės žiniasklaidos priemonės „Litovskij kurjer“, „Obzor“, „Ekspress nedelia“ ir „Pervyj Baltijskij kanal“.

PBK nuotr./Pirmasis Baltijos kanalas
PBK nuotr./Pirmasis Baltijos kanalas

„Džiaugiuosi, kad VSD informavo visuomenę apie grėsmes, tačiau to neužtenka. Reikia imtis priemonių, kad mūsų valstybė būtų stipri ir apsaugota. Kaip matome Ukrainos atveju, jeigu valstybė savęs neapgina, tai ir jos pačios egzistavimas yra labai trapus. Kremlius, pasitelkęs propagandinę žiniasklaidą, buvo paruošęs Krymo ir Ukrainos visuomenę okupacijai, ar ne panašiai formuojama nuomonė ir Lietuvoje?“ – sakė K.Masiulis.

2013 m. „Pervyj Baltijskij kanal“ veikla jau buvo apribota, kai buvo paskleista neapykantą kurstanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių ir niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min