Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 11, 18:58

Kęstutis Masiulis ragina URM imtis veiksmų dėl Maskvoje stovinčio paminklo KGB smogikams

Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis ragina Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją (URM) imtis veiksmų dėl Maskvoje atidengto paminklo KGB darbuotojams pagerbti.
Paminklas KGB smogikams Maskvoje
Paminklas KGB smogikams Maskvoje / Asmeninio archyvo nuotrauka
Asmeninio archyvo nuotrauka/Paminklas KGB smogikams Maskvoje
Asmeninio archyvo nuotrauka/Paminklas KGB smogikams Maskvoje

Konservatoriaus teigimu, tarp nusipelniusių darbuotojų paminėta ir grupė „Alfa“, 1991-ųjų sausio 13-ąją vykdžiusi agresiją prieš Vilniaus televizijos bokštą apsupusius civilius.

Konservatorius kreipėsi į URM, rekomenduodamas į šias aplinkybes atkreipti diplomatų ir tarptautinės bendruomenės dėmesį.

„URM galėtų atkreipti diplomatų ir tarptautinės bendruomenės dėmesį į tai, kad mūsų kaimynė Rusija stato paminklus tiems, kurie 1991 metų sausio 13-ąją žudė taikius Lietuvos gyventojus. Tokius veiksmus laikau nedraugiškais. Rusijos politikai turėtų iš naujo įvertinti tokio paminklo reikšmę, kuris skaudina lietuvių tautą ir skatina imperines ambicijas“, – pranešime cituojamas K.Masiulis.

Politiko požiūriu, šis paminklas rodo, kaip skirtingai abi šalys interpretuoja istoriją.

„Žmones, kurie lietuviams yra budeliai, rusai išaukština iki herojų. Skaudžiausia, kad jaunieji rusai – moksleiviai, studentai, matys tokį paminklą ir jiems bus sunku suprasti, kas iš tiesų nutiko Sausio 13-ąją. O istorijos nežinojimas yra pagrindas kartoti senas klaidas“, – sako K.Masiulis.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių. Sovietų kariai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos, kuri 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min