Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 12d. 15:45

Ketinama paprasčiau registruoti santuoką, gimimą ar mirtį

Remigijus Šimašius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Remigijus Šimašius

Šiandien Vyriausybė pasitarime pritarė teisingumo ministro siūlymui supaprastinti asmens civilinės būklės faktų registravimo procedūrą nustatant, kad duomenis Gyventojų registrui tiesiogiai perduotų civilinės būklės faktus fiksuojančios įstaigos, o ne pats žmogus.

Šiuo metu norint įregistruoti santuoką, gimimą, mirties faktą ar kitą civilinės būklės pasikeitimą, asmuo dažniausiai turi pats iš įvairių institucijų susirinkti visus registracijai reikalingus dokumentus ir atvykęs į civilinės metrikacijos įstaigą paprašyti jį įregistruoti. Atitinkamus išrašus apie savo civilinę būklę taip pat reikia pateikti kiekvieną kartą tvarkant įvairius kitus reikalus, pvz. norint gauti socialines išmokas už vaikus.

Siekiant supaprastinti šią procedūrą ir atsisakyti nereikalingos biurokratinės naštos žmonėms, teisingumo ministras Remigijus Šimašius pasiūlė įtvirtinti pareigą tokius duomenis tiesiogiai registruoti Gyventojų registre, kuriam informaciją perduotų pačios civilinės būklės faktą patvirtinančios institucijos. „Pavyzdžiui, medicinos įstaiga, konstatavusi žmogaus mirties faktą, informaciją apie tai elektroniniu būdu perduotų tiesiai Gyventojų registrui. Tokiu atveju asmenims jokių liudijimų nebereikės patiems kur nors papildomai nešti ir registruoti“, – sako R. Šimašius.

Tuo pačiu šios sistemos duomenų baze galės naudotis visos institucijos, kurioms priimant sprendimus reikia patikrinti asmens civilinės būklės faktus. Jos visą informaciją greitai ir patogiai patikrins Gyventojų registre, o žmogui nebereikės rūpintis atitinkamų civilinės būklės aktų įrašų liudijimų pateikimu. Esant reikalui, asmuo taip pat turės galimybę prisijungti prie registro ir pats atsispausdinti atitinkamą išrašą apie jo civilinės būklės faktą.

„Toks duomenų apie asmens civilinę būklę registravimas leis atsisakyti nereikalingų biurokratinių procedūrų ir taip žmonėms bei pačioms institucijoms sutaupyti nemažai laiko ir pinigų“, – sako R. Šimašius.

Siekiant sukurti tokią sistemą, reikia išplėsti šiuo metu esamą Gyventojų registro struktūrą, užtikrinant šio registro integraciją su kitais valstybės registrais bei informacinėmis sistemomis. Šiandien Vyriausybė iš esmės pritarė tokios sistemos kūrimui ir plėtojimui. Iki lapkričio mėnesio planuojama parengti Civilinės būklės aktų registravimo sistemos pertvarkos priemonių planą, o iki kitų metų pradžios – reikiamus teisės aktų projektus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min