Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keturi ruoniukai jau nardo jūroje (nuotraukos)

Ruoniukai.
A.Mažūno nuotr. / Ruoniukai atsisveikina su juos globojusiais muziejaus darbuotojais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Baltijos jūrą ties Nida penktadienį paleisti keturi Lietuvos jūrų muziejaus ruoniai. Du iš jų – Baltis ir Jūra – gimė šį pavasarį muziejuje, o Melnis ir Melnė – rastinukai, prieš Velykas atkeliavę visiškai nusilpę iš Baltijos pajūrio.

Dabar ruoniukai sveria apie 40 kilogramų, o Jūra – net 60 kilogramų. Jie auginti stengiantis nepratinti prie žmonių, kad galėtų lengviau prisitaikyti prie natūralių gamtos sąlygų.

Atrodo, pati gamta džiaugėsi, kad gyvūnai grįžta į laisvę: muziejuje rytas buvo vaiskus ir saulėtas, tik ties Nida tvyrojo rūkas.

Prie jūros išleisti ruoniukai elgėsi skirtingai: užaugę muziejuje buvo žymiai drąsesni. Pirmasis į bangas nėrė Baltis, nuo jo beveik neatsiliko Jūra. Tuo tarpu rastinukai buvo nedrąsūs: iš pradžių baugščiai žvelgė į jūros platybes, glaudėsi viens prie kito ir vis lyg ieškodami užtarimo gręžiojosi į žmones. Bailiausias buvo Melnis: jį bangos kelis kartus grąžino į krantą.

Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjo Arūno Grušo teigimu, toks elgesys natūralus. „Juk pas mus gimę ruoniukai visą laiką augo sotūs ir ramūs, - sakė Arūnas. – O rastinukams gimtoji jūra sukelia baimės, alkio ir mirties artumo prisiminimus.“

Tačiau po keliolikos minučių visi keturi ruoniukai pradingo jūros platybėse.

„Tikiuosi, kad audros bent pirmosiomis dienomis  jų nepersekios, - sakė Arūnas, - ir jie greitai savo kailiu pajus visus gimtosios stichijos privalumus“.

Jūrų muziejus ruonius į Baltijos jūra paleidžia jau keturiolika metų. Iš viso paleista 25, septyni iš jų – šiemet.

Temos Ruonis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min